Xiaomi 13

Tohle je chystané fotomonstrum od Xiaomi, iPhone 14 od Applu vedle něj vypadá jako telefon pro děti

  • Čínský drak představí skvěle vybavený telefon 
  • Xiaomi 13 Pro se pochlubí fantastickými parametry

Technologický svět netrpělivě vyhlíží premiéru telefonů Xiaomi 13 a Xiaomi 13 Pro. Informací o nich ale začíná naštěstí přibývat, což je jen dobře. Příznivci čínského brandu jsou totiž už delší dobu pekelně nervózní.


Nepřehlédněte: Nebe nad Kyjevem je plné UFO, tvrdili ukrajinští vědci. Jejich zpráva však obsahovala školácké chyby


Před nedávnem na veřejnost unikl první „živý“ snímek smartphonu Xiaomi 13 Pro, o němž víme, že dostane o něco málo lepší výbavu než základní třináctka. Například jsme se již dozvěděli, že na zadní straně nabídne trojici snímačů, nicméně v trochu jiném uspořádání, než aktuální Xiaomi 12 Pro.

V hlavní roli Leica

Na nepříliš kvalitním obrázku můžeme vidět dva vertikálně poskládané snímače vlevo a napravo od nich hlavní senzor. Pod ním je výrazný blesk a logo Leica, což prozrazuje, že Xiaomi na vývoji nadcházejícího prémiového telefonu spolupracuje s věhlasnou německou značkou. Podle známého tipéra Ice Universe nový Xiaomi dorazí se špičkovým jednopalcovým snímačem IMX 989 od Sony.

Co se přední strany týče, již dříve uniklo, že displej nabídne tradiční úhlopříčku 6,67 palce. Půjde o AMOLED obrazovku s obvyklým 2K rozlišením a maximální obnovovací frekvencí 120 Hz. Boky displeje by měly být mírně zaoblené, což ale ne každému vyhovuje. Ostatně i my v redakci bychom nové špičkové Xiaomi také raději viděli s plochým displejem, který je méně náchylný na mechanické poškození.

Xiaomi 13 (Pro) dorazí s Androidem 13

S předstihem insideři prozradili přítomnost 12 GB operační paměti, kterou podpoří 3GB virtuální RAM. V neposlední řadě mohou zákazníci počítat i se zbrusu novým operačním systémem Android 13 a nadstavbou MIUI 14.

Raketový výkon zajistí procesor od Qualcommu

Za hotovou věc se pak pokládá nasazení špičkového procesoru Snapdragon 8 Gen 2, u nějž se má nově objevit procesorová jednotka s rozvrstvením jader 1+2+2+3, což představuje odklon od třívrstvého uspořádání 1+3+4, které Qualcomm používá od roku 2019.

Na postu hlavního výkonného jádra bychom měli najít novinku Cortex-X3. Ta má přinést o 22 procent vyšší výkon než Cortex-X1 ve Snapdragonu 8 Gen 1. Zbytek čipu mají tvořit jádra Cortex-A715, A-710 a A-510. Grafiku vykreslí Adreno 740.

Poslední informace, kterou pro vás máme, se týká nabíjení: čínským regulátorem prošlo nedávno Xiaomi s modelovým označením 2210132C, které podporovalo kabelové nabíjení o výkonu 120 W. Asi už sami tušíte, kam tím míříme.

Zdroj náhledové fotografie: FONETECH.CZ, zdroj: GizmoChina

Total
0
Shares