Disney+

Tohle bude lidi bolet. Streamovací televize Disney+ v Česku citelně podraží

  • Disney+ bude zdražovat
  • A stejně jako Netflix zasáhne proti sdílečům

Streamovací služba Disney+, která je dobře známá i českým uživatelům, chystá velké změny. Nejenže zdraží, ale také plánuje omezit sdílení účtů a zavést nový tarif s reklamou, píše server The Metro.


Nepřehlédněte: Mars zrychluje tempo své rotace. Vědci netuší, co je důvodem


Konec sdílení hesel na Disney+

Bob Iger, šéf The Walt Disney Company, na setkání s investory poodhalil plány společnosti na následující měsíce. Několikrát zmínil, že v kalendářním roce 2024 firma upraví politiku sdílení hesel, což by mělo pomoci zdravému hospodaření. Disney+ tak bude následovat konkurenční Netflix, který si na lidi sídlící s ostatními své přihlašovací údaje došlápl v uplynulých měsících.

Připomeňme, že v případě Netflixu každý takový extra přístup vyjde na 79 Kč měsíčně. Dodatečnému členovi musí být navíc více než 18 let, k přístupu na Netflix musí používat jen jedno zařízení a musí žít ve stejné zemi, jako majitel hlavního účtu, který za extra účet zaplatí.

„Rád bych poznamenal, že aktivně zkoumáme způsoby, jak vyřešit sdílení účtů, a hledáme nejlepší možnosti, jak by mohli předplatitelé sdílet své účty s přáteli a rodinou. Ještě letos začneme aktualizovat naše smlouvy s předplatiteli o další podmínky a někdy v roce 2024 zavedeme praktiky, které povedou k monetizaci,“ řekl Iger.

Disney+
Zdroj: FONETECH.CZ

Nové ceny tarifů

Zároveň oznámil, že dojde k navýšení cen, což se dotkne i českých zákazníků. Nová cena bude od 1. listopadu 239 korun měsíčně, respektive 2 390 korun ročně. Stávající předplatitelé budou na nový tarif převedeni 6. prosince letošního roku. Aktuální cena do 1. listopadu činí 199 korun měsíčně, resp. 1 990 korun ročně.

V listopadu do Evropy zamíří i nový tarif s reklamou. Dostupný bude zákazníkům ve Francii, Německu, Švýcarsku, Itálii, Španělsku, Norsku, Švédsku, Dánsku a Velké Británii. Cena předplatného bude 5,99 eur (zhruba 145 korun měsíčně). V Česku se s tarifem, ve kterém se několikrát do hodiny budou spouštět reklamní spoty, zatím nepočítá.

Zdroj náhledové fotografie: Thibault Penin / Unsplash, zdroj: Metro, Disney+, Disney+

Total
0
Shares
1 komentář
  1. Dá se čekat, že budou zdražovat. Ta Disneyho woke nechutnost musela jednou narazit na zdravý rozum. Dopadnou jako Bud Light v USA. Zdražení je logickým krokem k záchraně.

Comments are closed.