Netflix

Tohle bude lidi bolet. Netflix chystá velké zdražování, peněženky provětrá i Čechům

  • Netflix v tomto roce čekají další monetizační změny
  • Přijde zdražení a na některých trzích zmizí tarif Basic

Americkou platformu Netflix není třeba nikomu představovat. V současné době je lídrem na trhu streamovacích služeb a v posledních měsících jí výrazně přibylo předplatitelů díky opatřením proti sdílení. A protože se firmě nebývale daří, pokusí se toho využít. Média informují o tom, že přijde zdražení a na některých trzích zmizí tarif Basic.


Nepřehlédněte: Víte, co znamená písmeno „i“ v názvu iPhone? Skutečný význam překvapí úplně každého


Netflix provětrá peněženky

Streamovací platforma Netflix je největší na světě, o něco málo poráží na českém trhu druhé Voyo. Zástupci firmy oznámili v posledním dopise akcionářům, že plánují zásadní změny v monetizaci, aby se jim podařilo vydělat na každém uživateli více peněz.

V posledním čtvrtletí loňského roku získal Netflix 13,1 milionu předplatitelů. Jednalo se o nejlepší tříměsíční údaj zaznamenaný od roku 2020 a celkový počet předplatitelů Netflixu dosáhl celosvětově 260,3 milionu.

Streamovací gigant pozastavil zvyšování cen v době, kdy realizoval svou strategii proti sdílení účtů, ale očekává se, že brzy ke zvyšování cen znovu přistoupí. „Chceme vyřadit náš tarif Basic v některých našich trzích, kde nabízíme i reklamní tarif, počínaje Kanadou a Velkou Británií ve druhém čtvrtletí, a dále pokračovat,“ uvedla společnost.

Plán Netflixu je takový, postupně zrušit tarif Basic a přinutit předplatitele buď přeskočit na dražší tarif Standard, anebo se spokojit s levnější alternativou, avšak s reklamou. „Během zavádění placeného sdílení jsme zvyšování cen z velké části pozastavili, protože jsme to vnímali jako formu náhradního zdražování. Nyní, když jsme to překonali, můžeme obnovit náš standardní přístup ke zvyšování cen,“ upřesňuje Netflix.

Netflix
Zdroj: mohamed_hassa / Pixabay

Změna se letos dotkne i Čechů

Pokud jde o Netflix a Českou republiku, tak u nás je zatím vše při starém a stále platí paušály dle oficiálního ceníku. Nechceme dopředu sýčkovat, ale pokud vezmeme v potaz vývoj v posledních letech, je téměř stoprocentní, že ani nám se letos zdražení tarifů nevyhne.

V Česku jsou aktuálně k dostání tři tarify: Basic za 199 Kč měsíčně, Standard za 259 Kč měsíčně a Premium za 319 Kč měsíčně. Liší se kvalitou obrazu, zvuku a počtem simultánních přístupů.

Zdroj náhledové fotografie: freestocks / Unsplash, zdroj: Euronews

Total
0
Shares