TikTok

TikTok je pro USA problém! Američanům se nelíbí jeho praktiky

  • TikTok v posledních letech zažívá boom
  • Jeho obliba mezi mladými roste
  • Přesto roste i skupina jeho odpůrců

TikTok se zvláště mezi mladými uživateli těší veliké oblibě. A není se moc čemu divit. Krátké a převážně úsměvné klipy, navíc mnohdy doplněné o fajn hudební doprovod, totiž představují tzv. sociální fastfood: rychlou a snadno dostupnou zábavu, kterou konzumujete jak na běžícím pásu.

TikTok mladí chtějí

To není kritika, ale holý fakt, který poměrně krásně ukazuje, co dnešní teenageři chtějí. Že roste neskutečně raketovým tempem dokázal i nedávný průzkum, který potvrdil, že ve Spojených státech a Evropě patří k nepoužívanějším médiím pro sledování video obsahu. Dokonce dává zabrat i takové stálici jako je YouTube.

Jenže, tahle platforma je čím dál častěji trnem v oku nejen rodičům, ale i nejrůznějším sociálním institucím. Například jen v Evropě TikTok spolu se svou mateřkou společností ByteDance čelí několika žalobám kvůli praktikám při shromažďování a využívání údajů o dětech včetně hodně diskutabilního obsahu šitého doslova na míru.


Nepřehlédněte: Starlink na Ukrajině je pro Rusy rudý hadr na býka! Riziko útoků je vysoké, říká Musk


TikTok
ilustrační (Zdroj: TikTok)

Čeho je moc, toho je příliš?

Ano, ve vzduchu létají miliardy a svým způsobem to není žádná sranda. A jak informuje deník The Verge, podobná vlna averze se zdvihá i ve Spojených státech amerických. A jádro pudla? Veskrze stejné jako v předchozích případech.

Vzniklá koalice právních zástupců států Kalifornie, Florida, Kentucky a dalších TikTok vyšetřuje právě pro jeho potenciálně negativní vliv na duševní a fyzické zdraví dětí a náctiletých. Předmětem zájmu není jen samotný algoritmus aplikace, ale i tzv. metodika generování obsahu spolu s technikami, jež efektivně využívá (zneužívá) právě mezi mladými.

Zdroj náhledové fotografie: Solen Feyissa, Unsplash (ilustrační)

Total
0
Shares