TikTok

Tiktokeři, už jste to slyšeli? Platforma chystá velmi důležitou změnu!

  • TikTok v posledních letech zažívá boom
  • Jeho obliba mezi mladými roste
  • Služba testuje horkou novinku

TikTok se zvláště mezi mladými uživateli těší veliké oblibě. A není se moc čemu divit. Krátké a převážně úsměvné klipy, navíc mnohdy doplněné o fajn hudební doprovod, totiž představují tzv. sociální fastfood: rychlou a snadno dostupnou zábavu, kterou konzumujete jak na běžícím pásu.

TikTok mladí chtějí

To není kritika, plaale holý fakt, který poměrně krásně ukazuje, co dnešní teenageři chtějí. Že roste neskutečně raketovým tempem dokázala i řada průzkumů, jež potvrdila, že ve Spojených státech a Evropě patří k nepoužívanějším médiím pro sledování video obsahu. Dokonce dává zabrat i takové stálici jako je YouTube.

Jenže, tahle platforma je čím dál častěji trnem v oku nejen rodičům, ale i nejrůznějším sociálním institucím. Například jen v Evropě TikTok spolu se svou mateřkou společností ByteDance čelí několika žalobám kvůli praktikám při shromažďování a využívání údajů o dětech včetně hodně diskutabilního obsahu šitého doslova na míru.


Nepřehlédněte: Před námi se neschováte ani na Měsíci! Anonymous dál drtí Rusko kybernetickými útoky


TikTok
ilustrační (Zdroj: TikTok)

Dám ti dislajk, chceš?

Každopádně, služba se má i přes nejrůznější kontroverze čile k světu a tu a tam se blýskne nějakou zajímavou novinkou. Třeba momentálně najíždí na testovací režim nepopulárního tlačítka dislajk v komentářích, jak informuje The Verge.

TikTok chce tímto krokem akcentovat nutnost férovější zpětné vazby, jenž by měla pomoc lépe oddělit zrno od plev. Díky tomu se – slovy zástupce této sociální sítě – do popředí zájmu sledujících dostane zejména hodnotnější a kvalitnější obsah. A v chystání jsou i další vychytávky jako třeba lepší filtrování diskutujících, hromadné blokování, mazání apod.

Zdroj náhledové fotografie: Solen Feyissa, Unsplash (ilustrační)

Total
0
Shares