Tesla

Tesla řeší kuriózní problém. Šoféři elektromobilů hlásí, že jim za jízdy upadl volant

  • Tesla čelí další vlně kritiky
  • Příčinou je volant, který dvěma vozům upadl

I když elektromobily Tesla patří k nejbezpečnějším na světě, není vyloučeno, že vám při jejich řízení neupadne volant. Upozornil na to server Metro.


Nepřehlédněte: NASA objevila mimořádný Valentýnský asteroid. Šance, že zasáhne Zemi, je asi 1 ku 625


Elektromobilu Tesla upadl volant

Po problémech s nabíjením, kdy někteří majitelé vozů značky Tesla hlásili, že své elektromobily nemohou nabíjet, řeší americká automobilka další zapeklitý průšvih – dvěma dvěma vozům Tesla Model Y za jízdy upadl volant.

Americké bezpečnostní regulační orgány uvedly, že obdržely dvě stížnosti, v nichž byly zákazníkům dodány vozy Model Y z roku 2023 s chybějícím šroubem, který drží volant, kvůli čemuž se za jízdy oddělil.

Úřady uvádí, že k oběma incidentům došlo v době, kdy měla vozidla najeto málo kilometrů. V jedné stížnosti podané u Národního úřadu pro bezpečnost silničního provozu (NHTSA) majitel elektromobilu uvedl, že jel se svou rodinou do New Jersey, když mu pouhých pět dní po zakoupení vozidla náhle volant upadl.

Dodal, že za ním naštěstí nejelo žádné auto a on tak mohl zastavit na kraji silnice a nedošlo k žádnému incidentu.

„Byl to hrozný zážitek,“ řekl pořádně zklamaný majitel Tesly agentuře Associated Press. Upozornil, že jel ve svém pruhu, když nad vozem ztratil kontrolu, ale měl štěstí, že mohl zastavit.

Elektromobil
Zdroj: Malte Helmhold / Unsplash

Elektromobily bourají do vozidel záchranky

NHTSA momentálně také vyšetřuje nehodu vozu Tesla Model S. V tomto případě existuje podezření, že vůz používal systém automatického řízení, když v Kalifornii narazil do zaparkovaného hasičského vozu.

Toto šetření je součástí rozsáhlejšího vyšetřování, které se zabývá četnými případy nárazů vozů Tesla využívajících systém autopilota do zaparkovaných vozidel záchranné služby, která zasahují u jiných nehod.

Zdroj: Bram Van Oost / Unsplash, zdroj: Metro

Total
0
Shares