Elektromobil Tesla

Tesla má silného konkurenta. Ten do elektromobility napumpuje miliardy

  • Tesla patří k populárním značkám
  • Brzy jí vyroste další silný konkurent
  • Elektromobilita se stává prioritou

Tesla je ve světě elektrických vozů pojem. To samé v bledě modrém platí i pro Elona Muska, CEO podniku. Vlastně ne. V jeho případě jde o mnohem vyšší level, protože tento pán má mnohonásobně větší přesah, což ostatně dennodenně dokazuje svými četnými příspěvky na sociálních sítích.

Možná jste to nevěděli, ale i navzdory prodejním výsledkům a relativnímu úspěchu byl podnik minimálně třikrát na hranici bankrotu. Někdy pomohlo štěstí, jindy třeba padesátimiliardová vládní dotace. Přesto značka funguje vesele dál a je mnohými vnímána jako etalon elektromobility.


Nepřehlédněte: Tesla a ti druzí. Je elektromobil dopravní prostředek budoucnosti?


Tesla Model S
ilustrační (Zdroj: oficiální fotogalerie Tesla)

Tesla vs. Ford

A kdo ví, třeba se její budoucnost může v nejbližších letech nepatrně zkomplikovat. Jak totiž informuje The Verge s odvoláním na Bloomberg, silnou touhu uspět projevuje nově i americký Ford. Ten chce do vývoje v segmentu elektrických vozů napumpovat 20 miliard dolarů.

Jim Farley, CEO společnosti, avizuje, že v plánu je nejen ztrojnásobení produkce Mustagnu Mach-E, ale i zbrusu nový pickup plus elektrická dodávka E-Transit.

S rychlejší transformací směrem k elektrifikaci by měl pomoci i Doug Field. Pokud je vám tohle jméno povědomé s souvislosti s Applem nebo právě Teslou, jste na správné adrese. Doug se v minulosti podílel jak na vývoji jablečného projektu Titan, tak Modelu 3. Ford si slibuje velký comeback v roce 2023 a my se budeme těšit.

Zdroj náhledové fotografie: Vlad Tchompalov / Unsplash

Total
0
Shares
3 komentářů
    1. Chtel jste napsat, ze Tesla ma stale co dahanet? Ostatni automobilky s Teslou nesoutezi, protoze neni duvod, kdyz o elektromobily neni zajem. Automobilky produkuji elektromobily jen do te miry, aby nedostaly pokutu za flotilove emise.

  1. Jak muze byt Tesla povazovana za etalon elektrifikace kdyz jeji zisky plynou vyhradne z prodeje emisnich povolenek? na autech nevydelava. Ostatni vyrobci jsou na stejne technologicke urovni a navic kvalita zpracovani je o uroven vis.

Comments are closed.