Tesla Cybertruck

Tesla Cybertruck se odkládá na rok 2022

  • Elektromobil Tesla Cybertruck se bohužel opozdí
  • Automobilka tiše odsunula jeho příchod na rok 2022

„Pancéřovaný“ elektrický pick-up automobilky Tesla nabírá zpoždění. Potvrdily se tak spekulace, které se v médiích objevují několik posledních měsíců. Cybertruck se měl začít vyrábět na konci letošního roku, tomu ale nakonec nedojde. Všeobecně se přitom předpokládá, že Tesla obdržela více než milion nezávazných předobjednávek na své futuristické vozidlo.


Nepřehlédněte: Elektromobil Tesla rozběhá Cyberpunk 2077 i Zaklínače


Tesla Cybertruck není žádný vtip

Nejbláznivější auto od Tesly představil Elon Musk v listopadu 2019 a ještě téhož roku na něj firma spustila předobjednávky. Dodala nicméně, že sériová verze se bude vyrábět až v roce 2021. Pick-up během tiskové prezentace ohromil svým vzhledem a celkovým pojetím. Musk hovořil o zrychlení z nuly na stovku za 2,9 sekundy u nejvýkonnějšího provedení s pohonem všech kol a třemi elektromotory.

V prodeji by se mají objevit i verze s jedním elektromotorem a pohonem zadních kol a dvěma elektromotory. Dojezd v závislosti na variantě Cybertrucku by se měl pohybovat od 250 do 500 mil, tedy od 402 do 805 kilometrů. A cena? Ta začíná na 39 900 dolarech.

Konfigurační stránka Tesla Cybertruck z 8. srpna 2021
Konfigurační stránka Tesla Cybertruck z 8. srpna 2021 | foto: Realmicentral

Tesla mlčí

Nedávno Tesla během prezentace finančních výsledků společnosti za minulé čtvrtletí uvedla, že výroba Cybertrucku začne po zavedení produkce Modelu Y v novém závodě v Austinu. Později však Tesla aktualizovala objednávkový formulář Cybertrucku, ze kterého se bohužel ozvídáme, že konfiguraci budou kupující moci dokončit až v roce 2022. Tedy v období, kdy se vozidlo začne vyrábět.


Nepřehlédněte: Ředitel v Huawei na odstřel: Řekl, že autopilot Tesly zabíjí lidi


Cybertruck ztrácí náskok před konkurencí

Tato zpráva je jistě velkou ranou pro mnoho fanoušků Tesly, zejména v kontextu stále sílící konkurencí v oblasti elektrických pickupů. Naštěstí pro Teslu na tom ostatní firmy zatím nejsou o moc lépe. Hummer EV by se mohl začít sice vyrábět do konce letošního roku, ale největší konkurent Cybertrucku, kterým je Ford F-150, vstoupí do produkce také až v příštím roce.

Total
17
Shares