Apple iPhone 15

Těšíte se na iPhone 16? Žádnou díru do světa fakt neudělá, říká datový expert

  • iPhone 16 bude představen v září letošního roku, ale zázraky od něj prý vážně čekat nemáme
  • Odborníci věří, že Applu nepomůže s klesajícím zájmem o nové telefony

iPhone 16 žádnou díru do světa – ani do trhu – neudělá. Tvrdí to datový analytik nadnárodní bankovní společnosti Barclays. Naopak věří, že pokles poptávky po nových iPhonech bude pokračovat a s ním i nižší cena akcií cupertické firmy.


Nepřehlédněte: iPhone už vám nikdo neukradne. Apple testuje velmi užitečnou funkci


 iPhone 16: Jak jablečný telefon vidí odborníci?

Odborníci z Barclays sledují kroky společnosti Apple zejména kvůli možným investičním příležitostem. Banka stanovila cenu jedné Apple akcie na 160 dolarů. V loňském roce přitom cena činila 161 dolarů, rozdíl prakticky minimální.

Lze očekávat, že příchod nových produktů v roce 2024 nevystřelí cenu akcií společnosti Apple o moc výše. Hlavním produktem roku by měl být iPhone 16 s novým iOS 18 a sadou AI funkcí. Odborníci Barclays, které cituje server Apple Insider, však nevěří, že by nový iPhone 16 měl být o tolik přesvědčivější než jeho předchůdce – aktuální řada iPhone 15.

Předpovědi Barclays se v posledních letech daří celkem slušně vyplňovat. Banka začala akcie společnosti Apple pokrývat v roce 2019, již tehdy předpovídala, že plné zavedení 5G po celém světě nebude mít na cenu akcií významný vliv.

iPhone 15 Pro Max
Zdroj: FONETECH.CZ

Apple novinky v roce 2024

iPhone je dlouhodobě nejdůležitějším produktem v portfoliu Apple. Přibližně polovina příjmů společnosti Apple přichází právě z prodeje telefonů. V roce 2024 by však Apple měl oznámit také novou řadu iPadů, nové hodinky 10. generace, celou řadu počítačů Mac s čipy M3 a také bezdrátová sluchátka.

Samostatnou kapitolou pak bude premiéra chytrých brýlí Vision Pro, kterých Apple plánuje vyrobit zhruba 400 tisíc kusů a prodávat je po 3 499 dolarech (asi 93 000 korun včetně DPH).

Zdroj náhledové fotografie: Thai Ngyuen / Unsplash, zdroj: Apple Insider

Total
0
Shares