iPhone 14

iPhone už vám nikdo neukradne. Apple testuje velmi užitečnou funkci

  • Apple připravuje nové bezpečnostní opatření, které ochrání uživatele v případě krádeže iPhonu
  • Jednou z výhod je, že vypne bezpečnostní zámek a omezí se pouze na Face ID či Touch ID

Společnost Apple pozvala vývojáře aplikací do beta testu nového systému iOS 17.3. Stalo se tak krátce po tom, co v pondělí dorazila ostrá aktualizace iOS 17.2, která byla do té doby dostupná právě v rámci neveřejného testování. A iOS 17.3 bude disponovat i jednou velmi zajímavou funkcí ze segmentu bezpečnosti.


Nepřehlédněte: Applu se to povedlo – iPhone 15 Pro Max je malá herní konzole! Co teď s tím?


Apple proti krádežím iPhonů

O jakou novinku jde? Takto ji popisuje přímo Apple: „Aktuálně je k dispozici testování ochrany před odcizením zařízení. Tato nová funkce přidává další vrstvu zabezpečení pro případ, že by někdo odcizil váš telefon a zároveň získal váš přístupový kód.

Přístup k uloženým heslům vyžaduje Face ID, abyste měli jistotu, že jste to vy. Změna citlivých nastavení, jako je heslo Apple ID, je chráněna bezpečnostní prodlevou. Když je iPhone na známých místech, například doma nebo v práci, není vyžadováno žádné zpoždění.“

V jednoduchosti jde o to, že některé úpravy v systému (třeba přístup k heslům nebo tovární reset telefonu) bude v režimu ztracení vyžadovat pouze biometrické ověření (Face ID nebo Touch ID), nenabídne náhradu v podobě 4 až 6místného kódu obrazovky.

Apple iPhone 15
Zdroj: Thai Nguyen / Unsplash

Užitečná bezpečnostní funkce

Bezpečnostní opatření přichází poté, co americká novinářka Joanna Stern ve svém článku pro The Wall Street Journal uvádí, že dochází k navýšení krádeží iPhonů v místech jako jsou noční kluby a bary.

Taktika zlodějů obvykle spočívá v tom, že útočníci před krádeží iPhonu pozorovali oběti, jak zadávají své přístupové kódy, a poté je použili k okamžité změně hesla k Apple ID a zablokování jejich účtů a dokonce i záloh iCloudu. Právě s tímto by měla bojovat nová funkce v rámci iOS 17.3. Do ostrého provozu by měla funkce dorazit nejdříve v lednu.

Zdroj náhledové fotografie: Daniel Romero / Unsplash, zdroj: 9to5Mac, WSJ

Total
0
Shares