Nanomesh, AI

Tento revoluční sprej využívá umělou inteligenci k tomu, abyste už nikdy nemuseli psát na klávesnici

  • Tradičním klávesnicím pomalu zvoní hrana
  • Za pár let bude na všechno stačit speciální sprej

Pokud vše půjde podle plánu, klávesnice budou za pár let překonaná záležitost. V budoucnu si totiž na ruce nastříkáme speciální biomateriál s umělou inteligencí, která se o vše postará za nás.


Nepřehlédněte: EU chce regulovat umělou inteligenci, aby ochránila občany. V roce 2023 schválí potřebné zákony


Klávesnice ve spreji?

V právě publikovaném článku v časopise Nature Electronics vědci popisují nový typ biokompatibilního materiálu, který se nastříká na hřbet ruky podobně jako sprej na opalování. S pomocí strojového učení dokáže určit, kde a jak hodláte psát na klávesnici, sleduje vaše gesta a interakci s různými aplikacemi.

Sprej se nazývá „Nanomesh“ a z toho, co zatím víme, se jedná o flexibilní materiál podobný síťovině, který se může ohýbat spolu s kůží. Skládá se z drobných neviditelných elektrických senzorů, které zachycují pohyby rukou a posílají je k interpretaci do jednotky NPU.

K systému, který si nastříkáte na ruce podobně jako repelent proti komárům, se jednoduše spáruje lehký Bluetooth modul, který dokáže bezdrátově přenášet změny signálu a nositeli pomůže ovládat různé přístroje.

Zatím hudba vzdálené budoucnosti

Protože je „biokompatibilní kůže“ tenčí než rukavice, je mnohem méně rušivá a umožňuje dlouhodobě mnohem snazší a pohodlnější používání. Podle tvůrců však technologie Nanomesh není vázána pouze na ovládání klávesnice.

Výzkumníci tvrdí, že ji lze použít k ovládání aplikací na smartphonu, a dokonce by mohla být použita i v telemedicíně (pro ovládání robotů během operací na dálku) nebo pro ovládání virtuální reality – na rukou vypadá rozhodně lépe než mnohé VR rukavice a ovladače.

Samozřejmě nečekejte, že se v dohledné době objeví na pultech obchodů sprej s chytrou klávesnicí, kterou si nastříkáte na ruku. Je třeba provést ještě mnoho výzkumů, aby se materiál zdokonalil, než bude připraven pro jakékoli komerční využití. Zatím tedy budeme muset nadále psát na svých nudných klávesnicích a dotýkat se obrazovek chytrých telefonů.

Zdroj náhledové fotografie: Towfiqu barbhuiya / Unsplash, zdroj: BGR

Total
0
Shares