Průzkum společnosti Samsung

Téměř 50 % mladých Čechů neodloží mobil ani u štědrovečerního stolu

  • Z ankety vyplývá, že skoro 50 % mladých Čechů neodloží telefon ani u štědrovečerní večeře
  • Nadále probíhá adventní výzva#SklapniMobil, která se věnuje digitálnímu detoxu

Nejnovější průzkum společnosti Samsung ukázal, že zvláště mladá generace (18-26 let) vnímá svůj vztah k mobilu problematicky – například 71,5 % z nich s ním tráví víc času, než by chtěli. Na otázku, jestli mívají mobil na dosah ruky i u štědrovečerního stolu, odpovědělo pozitivně 46,2 % mladých.


Nepřehlédněte: Xiaomi MIX Fold 2 okopíruje skládací Samsung. Uhodnete čím?


24 denních detox úkolů a lákavá výhra

Průzkum byl součástí adventní výzvy #SklapniMobil spočívající ve 24 denních detox úkolech. K dnešního dní se do něj přihlásilo 12 523 Čechů a Slováků a další lidé pořád přibývají.

Ti, kdo se na webu sklapnimobil.cz registrují do rána 23. prosince, mohou v posledním losování vyhrát „sklapovací“ telefon Samsung Galaxy ZFold3. Tipy, jak zlepšit svoje návyky při používání telefonu, zůstvají veřejnosti k dispozici i nadále.

V Česku používají Samsung mobil téměř 4 miliony lidí

Po 24. prosinci zůstanou výzvy i dále na webu a můžou tak být užitečné pro každého, kdo vnímá digitální rovnováhu jako své téma. „Ačkoli se zdaleka nejedná o nějaký terapeutický projekt, věříme, že některé z denních výzev můžou posloužit jako inspirace, jak nejen přes svátky, ale i v novém roce zlepšit při používání mobilu své návyky,“ uzavírá Tereza Vránková, ředitelka marketingu a komunikace Samsungu pro Česko a Slovensko.

Závěrem dodejme, že průzkumu Samsungu se zúčastnilo 1100 respondentů ve věku 18 až 65 let v České republice.

Total
6
Shares