Telegram

Telegram je bezpečný. Signal překrucuje fakta záměrně

  • Telegram patří mezi oblíbené kecálky
  • Služba bere zabezpečení velmi vážně
  • Kritika se prý nezakládá na pravdě

Hned v úvodu musím konstatovat, že se FONETECH.CZ dostal do velmi zvláštního postavení. Pokud si možná ještě vzpomenete, nedávno jsme zveřejnili reportážní článek (citovali jsme PhoneArenu), který se zaobíral zabezpečením populární chatovací aplikace Telegram.

Přeceňované šifrování?

S odvoláním na zdroj jsme uvedli, že Moxie Marlinspike, zakladatel Signalu, se do konkurenta tvrdě pustil a zdůraznil, že pověst této platformy je zejména v rovině kybernetického zabezpečení značně zavádějící a zveličená.


Nepřehlédněte: Telegram není bezpečný! Jeho šifrování je prý výsměch uživatelům


Telegram
Populární platforma je na vzestupu | foto: WFS.com

Poukázal zejména na fakt koncového end-to-end šifrování, které není defaultně nastavené stejně jako na skutečnost, že například zprávy odeslané prostřednictvím Telegramu jsou uloženy na serverech jako prostý text.

Telegram kontruje

A teď obloukem zpět k úvodu. Náš web totiž kontaktoval Remi Vaughn a upozornil nás na to, že v textu jsou obsaženy zavádějící nebo přímo mylné informace.

Zástupce Telegramu potvrdil následující: a) všechny odeslané zprávy jsou bezpečně zašifrovány, b) data platformy nejsou ukládána v prostém textu, nýbrž jsou na cloudu chráněna pokročilými bezpečnostními algoritmy.

Total
1
Shares