iPhone

Technologická krádež roku! Muž bral lidem iPhony, následně z nich vysál 6 milionů korun

  • Američan Aaron Johnson kradl lidem iPhony v barech
  • Když zjistil heslo od displeje, měl vyhráno a obětem vyluxoval celé bankovní konto

List The Wall Street Journal přinesl rozhovor se zlodějem Aaronem Johnsonem, který si aktuálně odpykává osmiletý trest v Minnesotském nápravném zařízení. Během celého roku se mu podařilo ukrást obětem přes 6 milionů korun.


Nepřehlédněte: iPhone už vám nikdo neukradne. Apple testuje velmi užitečnou funkci


Vynalézavý zloděj iPhonů

Mezi lety 2021 a 2022 tehdy 26letý Johnson navštěvoval bary a hospody nedaleko svého bydliště. Namátkou se seznamoval s mladými lidmi, které si vyhlédl jako potenciální oběti svých loupeží. Jakmile se s nimi seznámil, pozorně se díval, jak zadávají do svého iPhonu kód pro odemčení obrazovky.

Když se v nepozorovaný moment dostal k telefonu, pomocí ověření kódem změnil heslo k hlavnímu účtu Apple ID. Nezapomněl ještě připojit vlastní Face ID, aby se do iPhonu už nemohl dostat nikdo jiný.

Jakkoliv bizarně to zní, Johnson prý dokázal změnit heslo velmi rychle, aniž by si toho oběť vůbec stačila všimnout. Pachatel dokonce zmiňuje, že si vybíral zejména muže v univerzitním věku s modely iPhone Pro, u kterých tušil snadný zisk. Ženy prý byly mnohem ostražitější. A také tolik nepijí.

iPhone 15 Pro Max
Zdroj: FONETECH.CZ

iPhone ukradl a peníze převedl

„Prostě jsem za nimi jen přišel a řekl ‚Hele, tvůj telefon je zamčený, jaké je heslo?‘ A oni mi ho řekli,“ uvedl usvědčený zloděj v rozhovoru pro The Wall Street Journal. Když byli muži příliš opilí, telefon jim prostě ukradl a vytratil se. Johnsonovým cílem byly vždy bankovní aplikace, odkud mohl nepozorovaně převádět peníze na své účty, například na burzu Coinbase.

Vybrakované telefony pak prodával svému komplicovi z Hong Kongu, který se specializoval na prodej tohoto typu zařízení. Celková bilance je šílená: během víkendu dokázal zabavit svým obětem až 30 iPhonů a iPadů, přičemž celkově během jednoho roku nakradl víc jak 6,5 milionu korun.

Zdroj náhledové fotografie: Daniela Araya / Unsplash, zdroj: The Wall Street Journal

Total
0
Shares