Počítač, malware, Windows

Takhle důvěřivce oberou! Komerční banka bije na poplach před novým trikem kyberšmejdů

  • Na lidi znovu útočí podvodníci
  • Lákají na „investičního robota“

Komerční banka varuje před novou hrozbu. Podvodníci umisťují na sociální sítě reklamy, které mají vzbuzovat dojem, že se jedná o investice, které souvisí s KB. Opak je však pravdou!


Nepřehlédněte: Jsme blízko neomezeného zdroje energie? Vědci ji z vesmíru vůbec poprvé bezdrátově přenášeli na Zemi


KB varuje před podvodníky

Komerční banka upozorňuje na nový podvod. Útočníci, kteří se vydávají za pracovníky banky, se snaží vylákat z důvěřivců peníze. Pracovníci KB zdůrazňují, že jsou podvodníci stále přesvědčivější, takže se mohou nachytat i lidé, kteří jsou jinak velmi ostražití.

Postup podvodných reklam, které v posledních dnech zaplavily sociální sítě, zejména pak Facebook, je následující – po vyplnění krátkého „investičního dotazníku“ chce po lidech podvodná stránka kontaktní informace.

„Obratem se vám ozve telefonicky podvodník, aby s vámi probral investiční možnosti a případně ‚doporučil‘ velice výhodné investice, např. do kryptoměn a podobně,“ uvádí KB.

Cílem podvodníků je v tomto případě vyvolat dojem profesionality a propojení právě s Komerční bankou. Součástí podvodu je i apel na nereálnou možnost nakupování přes „automatického robota“, který investuje sám a „automaticky“ vydělává, což je samozřejmě nesmysl, viz ilustrační obrázek podvodné reklamy.

KB, podvodná reklama
Zdroj: Komerční banka

Rada na závěr:

V žádném případě na tyto podezřelé reklamy na sociálních sítích nereagujte. Komerční banka takovéto investice na pochybných stránkách do nereálných „investičních robotů“ neprovozuje.

Zdroj náhledové fotografie: Elisa Ventur / Unsplash, zdroj: KB, vlastní

Total
0
Shares
1 komentář
  1. Proč konečně některá velká společnost nezažaluje Metu o pořádný balík peněz za umožnění zneužití jména k podvodům???

Comments are closed.