telefon, mobil

Tahle vychytávka může zachránit nejedno manželství. Poradíme, jak telefon přeměnit ve vodováhu

  • Současné smartphony obsahují celou řadu funkcí
  • Ale věděli jste, že mobil můžete přeměnit v praktickou vodováhu?

Ne každý kutil u sebe neustále nosí tužku, metr nebo kladívko. Nezapomněli jsme na něco? Ano, na vodováhu! Občas se stane, že se někam ztratí, a to obvykle ve chvíli, kdy ji člověk potřebuje nejvíc.


Nepřehlédněte: Mohou mimozemšťané zachytit signál z našich telefonů? Nevylučujeme to, říkají vědci


Jak proměnit telefon ve vodováhu?

Takže když potom potřebujete pověsit na zeď obrázek, je na problém zaděláno. Naštěstí vám stačí sáhnout do kapsy pro chytrý telefon. Vážně. Pokud používáte smartphone, jste z problému venku – můžete ho totiž využít jako vodováhu elektronickou, která měří rovinu pomocí gyroskopu.

A nemusíte kvůli tomu stahovat různé specializované aplikace z obchodu Google Play, zbytečně obětovat svá data a riskovat, že si stáhnete aplikaci, která vám do telefonu propašuje nějaký nebezpečný virus.

Vodováha v prohlížeči? Žádný problém!
Zdroj: FONETECH.CZ

Pro domácí měření bohatě stačí

Otevřete prohlížeč na vašem smartphonu a do vyhledávače Google napište slovo „vodováha“. Teď už jen povolte senzorům přístup k datům pohybu a orientaci. Hotovo.

Asi nemusíme zdůrazňovat, že se jedná o provizorní řešení, které stačí na pověšení obrázku v kuchyni nebo obýváku. Pokud plánujete založit první řadu obvodového zdiva u rodinného domu, na telefon se samozřejmě nespoléhejte a vezměte si pořádnou vodováhu nebo raději použijte laser.

Mimochodem, tento geniální trik v prohlížeči funguje i na telefonech iPhone společnosti Apple. Proč v případě jablečných mobilů ale raději nevyužít přesnější nativní aplikaci Měření, která je součástí operačního systému iOS a využívá rozšířenou realitu?

Zdroj náhledové fotografie: Jonas Leupe / Unsplash, zdroj: GSMArena

Total
0
Shares