T-Mobile rozšířil pokrytí 5G, spustil dalších 270 vysílačů

  • Rozšíření pokrytí signálem 5G znamená spuštění dalších 270 vysílačů
  • T-Mobile sítí 5G nyní pokrývá přes 10 % populace ČR
  • Do konce roku poskytnout signál 5G více než 25 % obyvatel

T-Mobile během uplynulého měsíce více než zdvojnásobil pokrytí České republiky signálem sítě 5G, když zvýšil počet vysílačů s podporou 5G o 270 na současných více než 600. Operátor o tom informoval na svých webových stránkách.


Nepřehlédněte: T-Mobile představuje bezplatnou službu Pořád online, se kterou data nikdy nedojdou


T-Mobile dále rozšiřuje pokrytí 5G

Rychlý internet přes síť 5G od T-Mobile je nyní k dispozici 10,4 % populace ČR. Do konce letošního roku operátor pokrytí opět více než zdvojnásobí na více jak 25 % obyvatel. Kde všude 5G v jeho síti funguje ukazuje aktuální mapa, kterou najdete na webu www.t-mobile.cz/mapapokryti.

T-Mobile
Ilustrační snímek | foto: T-Mobile

Mobilní sítě 5G poskytují přenosovou rychlost až 1 Gb/s, vynikají minimální latencí na úrovni 1 ms a dostupností v řádu 99,999 %. Především pro aplikace průmyslové digitalizace a automatizace je vedle extrémně nízké latence důležitá i kapacita sítí 5G, která umožňuje připojení až milionu zařízení na ploše 1 km2.

T-Mobile provozuje veřejné sítě 5G na frekvencích 1 800 a 2 100 MHz a jako první z českých operátorů také na frekvenci 700 MHz, získané v poslední aukci frekvenčních pásem. Ve své infrastruktuře pro 5G kombinuje T-Mobile technologie Ericsson a Huawei a při dalším rozvoji se soustředí především na kampusové sítě univerzitních pracovišť a řešení nejmodernějších sítí pro Průmysl 4.0.

Total
0
Shares