Sygic GPS Navigation

Sygic zásadně vylepšil navigaci pro Android, už nežere tolik baterie

  • Sygic provedl největší aktualizaci své apky pro Android za dobu své existence
  • Doplnil podporu Android Auto a nasadil vlastní mobilní SDK

Sygic kompletně zmodernizoval svou navigační aplikaci pro operační systém Android. Nejenže přidal podporu platformy Android Auto, díky které lidé mohou bezpečně řídit svá vozidla, aniž by se museli dívat na displeje telefonů, ale také provedl jednu zásadní změnu pod kapotou.


Psali jsme: Off-line navigace Sygic GPS Navigation je nyní v Android Auto


Sygic provedl největší update za dobu existence aplikace

Dlouhodobí uživatelé Sygic GPS Navigace (nejstarší uživatelé OS Android jsou v databázi Sygic již od roku 2010, tj. jedenáct roků) mohli zaznamenat několik změn v aplikaci po spuštění služby konektivity Android Auto na začátku dubna.

Na první pohled jsou nejzřetelnější designové změny, ale uživatelé určitě zaregistrují celou řadu technických vylepšení. A další jsou na cestě. Na pozadí změn vlajkové aplikace Sygic stojí zásadní technologická modernizace.

Sázka na vlastní software

Průkopníci z oblasti navigace ze společnosti Sygic vyvinuli vlastní mobilní SDK (software deveopment kit, t.j. soubor nástrojů pro vývoj softvéru, který umožňujě tvorbu aplikací), který zahájil novou éru Sygic GPS Navigation. Mobile SDK společnosti Sygic zahrnuje mapy a algoritmy a je výrazně orientována na uživatelskou zkušenost. V porovnání s původním rozvětveným kódem je nový kód kompaktnější a lépe využitelný.

Sygic GPS Navigation
Navigace Sygic GPS Navigation | foto: Sygic

Přehlednější a nižší nároky na baterii

Pro vývojářský tým to přináší výhody, zejména v podobě zjednodušení a zrychlení jejich práce. Umožňuje to efektivnější a rychlejší implementaci nebo opravu jakéhokoliv nového designového prvku nebo funkcionality. Nedávné začlenění konektivity Android Auto by bez této softwarové aktualizace nebylo možné. Lukáš Dermek, šéf produktu Sygic GPS Navigace, který koordinoval update aplikace, vysvětluje: „Vše jsme museli připravit podle definovaných směrnic. Bylo to mnohem snazší s naší novou aplikací využívající Sygic Mobile SDK, díky vylepšenému a efektivnímu provedení kódu. Nyní můžeme lépe oddělit aplikaci běžící na mobilním zařízení a od aplikace běžící přes konektivitu Android Auto.“

Zákazníkům aktualizace přinese celou řadu výhod. Po otevření zjednodušené a přepracované aplikace si povšimnete upraveného menu a nastavení. Hledání adresy je lepší a rychlejší, trasy a předpokládané časy příjezdu jsou vypočítány mnohem přesněji. Navigační aplikace je rychlejší a stabilnější; její činnost je optimalizována pro delší životnost baterie.

Total
0
Shares