Apple Watch Ultra

Svět se směje! Apple Watch Ultra poškrábete snadněji než levné chytré hodinky za pár tisíc

  • Není safír jako safír, ukázal test
  • Apple Watch Ultra snadno poškrábete

Apple Watch Ultra jsou na trhu sotva pár neděl, a už si je stihl vzít do parády celosvětově populární YouTuber. Jestliže ale i přesto patříte k čestné výjimce a kanál JerryRigEverything vám naprosto nic neříká, tak věřte, že Zack Nelson chytrou elektroniku doslova sdírá z kůže.


Nepřehlédněte: Pokud mě rozzlobíte, vyrobím vlastní iPhone, hrozí Applu americký miliardář Elon Musk


Apple Watch jsou prémiové hodinky

Majitelé chytrých hodinek jistě důvěrně znají situace, kdy s nimi narazí do zárubně dveří a otřou se displejem o zeď nebo zábradlí schodiště. A přesně kvůli těmto každodenním příhodám Zack Nelson, známý Youtuber z kanálu JerryRigEverything, natočil nové video. Testy tohoto chlapíka jsou skvělé, leč totálně nemilosrdné. A stejné to bylo i při testu trojice populárních chytrých hodinek.

Youtuber se ve svém nejnovějším videu rozhodl porovnat odolnost safírových sklíček hodinek Samsung Galaxy Watch 5, Garmin Fenix 7 a Apple Watch Ultra. Safírové ochranné sklo je přitom u těchto produktů obzvláště důležité, protože se jedná o materiál blížící se tvrdostí diamantu.

Nejdražší neznamená nejlepší

Odolnost se obvykle testuje pomocí takzvané Mohsovy stupnice, která měří tvrdost na stupnici od 1 do 10 – sklo se poškrábe na stupni 6, safír na stupni 8 nebo 9, v závislosti na čistotě jeho složení.

Nelson pomocí speciálního přístroje, který měří tepelnou vodivost, zjistil, že sklíčka všech tří chytrých hodinek safír skutečně obsahují, avšak následné škrábání hroty o různých tvrdostech prokázalo, že není safír jako safír.

JerryRigEverything svůj test uzavřel tím, že Apple zjevně stále používá stejný druh safírových skel jako u předchozích produktů. Z toho vyplývá, že jeho Watch Ultra skončily poslední za hodinkami Garmin Fenix 7 a Samsung Galaxy Watch 5.

Na úplný závěr dodejme, že Apple Watch Ultra stojí 24 990 korun, hodinky od Garminu 13 990 korun a Galaxy Watch 5 5 990 Kč.

Zdroj náhledové fotografie: se souhlasem Apple, zdroj: GizChina

Total
0
Shares