Stvořil mobilního Frankensteina. Šílený kutil zkombinoval dohromady iPhone a Samsung

  • Šikovný nadšenec upravil svůj Galaxy A51
  • Samsung se k ničemu podobnému nechystá

Malá podomácku vyrobená změna na výbavě telefonu z něj udělala naprosto unikátní kousek. Šikovný vědátor si totiž dovedl u svého Galaxy A51 vyměnit konektor USB-C za Lightning od Applu. Samsung oficiálně s touto změnou nepočítá.


Nepřehlédněte: Češi pozor! Lidl prodává levnou velkou Xiaomi televizi s Android TV


Unikátní Samsung

Když se loni objevily informace o podomácku upraveném iPhonu s USB-C portem, způsobilo to poprask. Student robotiky Ken Pillonel, který za slavným pokusem stojí, je znám tím, že se před ničím nezastaví, a tak teď vytvořil pravý opak: první telefon s Androidem s konektorem Lightning.

Je pravda, že upravený Android nemá stejný sexappeal jako modifikovaný iPhone. Ale to je vcelku pochopitelné. Pillonel říká, že jde o zábavný projekt k „vyvážení chaosu“, který rozpoutal jeho iPhone. Místo tradičního USB-C má Samsung Galaxy A51 port Lightning, kterým ho lze nejenom nabíjet, ale zvládne i přenášet data.

Inteligentní kabel jen pro iPhone

„Byla to složitá modifikace, která vyžadovala nějaké nestandardní myšlení,“ řekl Pillonel a dodal, že nejtěžší na tom všem bylo přijít na to, aby to skutečně fungovalo. Kabely Lightning prodávané společností Apple totiž nejsou hloupé a nabíjejí pouze jablečná zařízení. Snaživec tak musel najít způsob, jak kabel oklamat, aby si myslel, že je zapojený do iPhonu.

Žádnou aukci už neplánuje

Pillonel uvádí, že nyní pracuje na videu, ve kterém složitou modifikaci do detailu popíše. Pokud jde o samotný A51, tak říká, že si ho nechá. Nechce opakovat situaci, která nastala poté, co upravený iPhone vystavil na aukčním portálu eBay.

Marně tehdy sváděl několikadenní boj s nabídkovými trolly, kteří nabídku vyšponovali na absurdních 99 milionů dolarů (v přepočtu více než 2,2 miliardy korun). Telefon se nakonec prodal za mnohem nižší cenu a zájemce za něj zaplatil „jen“ 86 001 dolarů.

Zdroj náhledové fotografie: Daniel Romero / Unsplash

Total
0
Shares