Unikátní iPhone s USB-C

Unikátní iPhone z něj boháče neudělal. Měl konektor, který Apple ignoruje

  • O unikátní iPhone X s USB-C místo Lightningu nebyl na eBay zájem
  • Vydražil se za pouhé 3 000 dolarů
  • Svému tvůrci tak na pohádkový život nevydělal

Když se loni na podzim objevily informace o podomácku upraveném iPhonu X s USB-C portem, způsobilo to senzaci. Telefon nakonec skončil na eBay, kde se vydražil za 86 001 dolarů, tedy v přepočtu více než 1,9 milionu korun. Jeden zájemce za něj dokonce nabízel astronomických 99 milionů dolarů, ale aukční portál zakročil a absurdní příhoz raději odstranil.


Nepřehlédněte: Peklo zamrzlo! Telefony Xiaomi Redmi v Česku získávají nadstavbu MIUI 13


Unikátní iPhone s USB-C

O tom, že technicky upravit iPhone X nepředstavuje neřešitelný problém, se nyní přesvědčil i technik a odborník Gernot Jöbstl. Ten je sice až druhým tvůrcem iPhonu s USB-C konektorem, ale to ho zase tak moc trápit nemusí.

Na rozdíl od počinu Kena Pillonela se mu totiž podařilo zachovat jednu z klíčových vlastností modelu „X“. Jeho předělaný iPhone je odolný dle stupně krytí IP67. To znamená, že je plně odolný proti vniknutý prachu a ve vodě bez újmy vydrží půl hodiny až v hloubce jednoho metru.

Vteřinové lepidlo

Aby do iPhonu nezateklo, musel do něj Jöbstl implementovat voděodolný USB-C port. Úsměvné je, že pro utěsnění „transplantovaného“ konektoru v těle jablečného telefonu použil vteřinové lepidlo za pár korun. Jak dlouho to všechno bude držet pohromadě, o tom můžeme spekulovat donekonečna.

Aukce na eBayi? Už nikdy

Protože první iPhone X s netradičním portem vzbudil obrovský zájem, rozhodl se ho Jöbstl prodat, aby si finančně trochu přilepšil. A stejně jako Pillonel zvolil eBay, jenže s výsledkem na rozdíl od něj být spokojený vůbec nemůže. Telefon se vydražil za smešné 3 000 dolarů, v přepočtu 61 000 korun. A počet příhozů? Jeden jediný!

Zdroj náhledové fotografie: Bagus Hrnawan / Unsplash

Total
3
Shares