Katalog titulků OpenSubtitles.org vykradli hackeři

Stránku s titulky OpenSubtitles.org vykradli hackeři. Raději si hned změňte heslo

  • Katalog titulků OpenSubtitles.org vykradli neznámí hackeři
  • Správci stránek uživatelům doporučují, aby si okamžitě změnili heslo

Službu OpenSubtitles.org pro sdílení a stahování titulků k videím (zejména k seriálům a filmům) napadli kyberzločinci. Pokud jste se na populární web přihlašovali, je pravděpodobné, že uniklo i vaše heslo. Kompromitována jsou data asi 6,7 milionu lidí.


Nepřehlédněte: Aktualizujte si iPhone na iOS 15, nebo budete ve velkých problémech. Hrozí napadení hackery


Sorry, nezvládli jsme to

O napadení hackery informují správci OpenSubtitles.org na svém oficiálním fóru. K incidentu přitom nedošlo v posledních dnech, ale už v srpnu loňského roku. Neznámí útočníci tehdy využili slabého hesla jednoho z administrátorů, čímž získali přístup k obsahu celé databáze uživatelských údajů včetně jmen, e-mailů, IP adres  a hesel.

Několik dní po útoku autory webu kontaktovali samotní kyberzločinci a požadovali po nich výkupné ve virtuální kryptoměně Bitcoin. Správci nabídku s díky odmítli a protože ani později k žádné dohodě nedošlo, uživatelská data jsou v ohrožení.

Katalog titulků OpenSubtitles.org vykradli hackeři
Katalog titulků OpenSubtitles.org vykradli hackeři. Zdroj: Kevin Ku / Unsplash

OpenSubtitles.org doporučuje změnu hesla

Autoři populární stránky všem uživatelům doporučují změnit si heslo. Je nicméně zarážející, že o napadení hackery informují s několikaměsíčním zpožděním. Jedním dechem alespoň dodávají, že v reakci na incident mezitím vylepšili zabezpečení webu a ten tak odolá případným dalším útokům. Pokud službu OpenSubtitles používáte a máte tam vytvořený profil, ihned zamiřte do nastavení.

Zdroj náhledové fotografie: Nahel Abdul Hadi / Unsplash

Total
9
Shares