Aktualizace telefonů Apple iPhone

Aktualizujte si iPhone na iOS 15, nebo budete ve velkých problémech. Hrozí napadení hackery

  • Majitelé iPhonů jsou nuceni svá zařízení aktualizovat na poslední verzi iOS
  • V opačném případě se vystavují bezpečnostnímu riziku

Apple není vůbec spokojený s tím, jak pomalu uživatelé aktualizují na nový operační systém iOS 15 a tak přistoupil k radikálnímu kroku. Oznámil, že končí s vydáváním bezpečnostních záplat pro starší OS. Každý, jehož zařízení neběží na iOS 15, tak nemá zaručenou plnou bezpečnost a jeho přístroj je náchylnější k tomu, aby byl napaden hackery.


Nepřehlédněte: Nový iPhone SE dostane modernější geny, ale Apple nemá velkou odvahu na změnu


Příchod operačního systému iOS 15 znamenal pro jablíčkáře příchod nových funkcí, ale i nových problémů. Byly to právě četné chyby, které způsobily, že mnoho uživatelů na nový systém nepřešlo a zůstalo raději na odladěném iOS 14.

Applu došla trpělivost

Apple těmto uživatelům po nějakou dobu poskytoval plné bezpečnostní záplaty, které chrání před napadením kyberzločinci. Ale s tím je teď konec. Pokud chcete mít svůj iPhone maximálně zabezpečený, musíte přejít na iOS 15, jinak můžete čelit možným problémům. Každý, kdo se aktualizaci dosud vyhýbal, má teď pádný důvod k upgradu.

Nový iOS je nezajímavý

Jak jsme psali ve starším článku, operační systém iOS 15 nechává uživatele naprosto chladnými. Dle statistik společnosti Apple jich velké množství nadále zůstává na iOS 14 (30 procent) či na některé ze starších verzí (7 procent).

Zdroj náhledové fotografie: Szabo Viktor / Unsplash.

Total
4
Shares