Starlink

Starlink na Ukrajině je pro Rusy rudý hadr na býka! Riziko útoků je vysoké, říká Musk

  • Elon Musk vyjádřil velké znepokojení
  • Má obavy o bezpečnost sítě Starlink
  • Avizuje, že je pro Rusko potenciální cíl

Elon Musk, americký miliardář a zakladatel značek jako je Tesla nebo SpaceX, na Twitteru upozornil, že jeho širokopásmová satelitní služba Starlink, je potenciálním terčem ruských útoků. Poukazuje tak zejména na fakt, že tento internet je de facto jediný neruský systém, který je v současné době v Ukrajině k dispozici. Doslova řekl, citujeme:

„Jde o jediný neruský komunikační systém, který v některých částech Ukrajiny stále funguje. Pravděpodobnost, že může být terčem, je proto vysoká. Prosím používejte jej opatrně.“


Nepřehlédněte: Xiaomi CyberDog! Natočili jsme hi-tech robopsa v akci, podívejte se!


Jak uvádí ČTK a i Reuters, Muskovy obavy vyplavaly na povrch v reakci na nedávné varování, že zařízení přijímací satelitní signály se mohou stát terčem ruských útoků. Jen připomínáme, že Starlink byl Ukrajině dodán 28. února na žádost o mimořádnou pomoc tamější vlády.

„…pokud Putin ovládne vzdušný prostor nad Ukrajinou, terminály uživatelů jsou pro Rusy pomyslný červený hadr na býka,“  napsal na Twitteru John Scott-Railton, vedoucí výzkumník  projektu Citizen Lab působící na Torontské univerzitě.

Zdroj náhledové fotografie: Alec Favale, Unsplash (ilustrační)

Total
0
Shares