Hacker, heslo, dark web, bezpečnost

Správce hesel LastPass napadli hackeři. Raději si okamžitě změňte hlavní heslo

  • Populární online správce hesel LastPass byla napaden
  • Správci hesel jsou ale stále nejlepší záruka bezpečí

Provozovatelé známého správce hesel přiznali, že jej napadli hackeři. Nemají důkazy o tom, že by se někdo naboural do cizího účtu, přesto se vyplatí změnit si hlavní heslo, kterým k LastPass člověk přistupuje.


Nepřehlédněte: Tesla pod palbou kritiky kvůli fantomovému brždění! Řidiči protestují, případů přibývá


LastPass opět napadli

Pamatovat si hesla ke všem možným službám, kde se člověk musí registrovat, je nadlidský úkol. Alespoň tehdy, kdy uživatel bere zabezpečení vážně a řídí se pravidly o vytváření hesel.

Experti dlouhodobě uživatelům radí, že heslo by mělo být složené minimálně z osmi znaků a má obsahovat malá i velká písmena. Doporučují používat také nejméně jednu číslici a nějaký symbol. No, pamatujte si taková hesla k desítkám služeb.

„Před dvěma týdny jsme ve vývojářském prostředí zaznamenali neobvyklou aktivitu. Okamžitě jsme zahájili vyšetřování tohoto bezpečnostního incidentu, ale zatím jsme nenašli žádné důkazy, že by útočníci získali přístup k zákaznickým datům nebo šifrovaným trezorům hesel,“ napsali vývojáři aplikace.

„Samozřejmě potřebujeme více času na analýzu a komplexní pochopení toho, co se stalo. Bude nějakou dobu trvat, než plně určíme rozsah škod, ale zatím se nezdá, že útok bude mít nějaký dopad na klienty,“ dodali.

Hacker, heslo
Zdroj: Towfiqu Parbhuiya / Unsplash

Změňte si heslo

Pro uživatele útok hackerů tedy neznamená bezprostřední nebezpečí, přesto služba nechce nic podcenit a uživatele vyzývá, aby podnikli preventivní bezpečnostní opatření. Tedy zejména změnili své hlavní heslo na LastPass a přestali ho pro jistotu používat i na jiných místech.

LastPass spuštěný v roce 2008 je nejpopulárnějším cloudovým správcem hesel na světě. Databáze uživatelských hesel je šifrována a dešifrována na straně klienta, což značně omezuje možnosti hackerů dat ve větším měřítku. K heslům mohou lidé přistupovat z počítače i mobilních zařízení.

Zdroj náhledové fotografie: madartzgraphics / Pixabay, zdroj: GizChina

Total
0
Shares