Xiaomi MIX Fold 2

Špičkový Xiaomi 12T Pro s 200 Mpx kamerou a skládací MIX Fold 2 certifikovány. Známe výbavu

  • Xiaomi chystá nové telefony
  • Dostane se na 200 Mpx fotoaparát
  • Objeví se druhá generace skládacího smartphonu

Motorola už za pár dnů představí nový vlajkový smartphone, který láká na brutální výkon (aktuálně  jedno nejvýkonnějších zařízení v rámci Android AnTuTu, přes 1,1 milionu bodů – pozn. redakce), a hlavně 200Mpx fotoaparát.

V hlavní roli 200 Mpx

Novinka by měla defaultně pořizovat 50Mpx, resp. 12,5 Mpx snímky (v závislosti na režimu 2 × 2 vs. 4 × 4). Na zádech se bude dále nacházet 50Mpx ultra-širokáč a 12Mpx teleobjektiv.

A jak to vypadá, pozadu nehodlá zůstat ani Xiaomi, jež v dohledné době uvede zbrusu novou modelovou řadu. Ta po vzoru předchůdců nabídne jak zajímavou výbavu, tak i cenu (v tuto chvíli se neví nic konkrétního, ale odhady hovoří o tom, že čínský brand se bude snažit držet při zemi).


Nepřehlédněte: Webbův teleskop poslal další snímek, ze kterého vám spadne čelist. NASA hlásí známky vody na vzdálené planetě


Xiaomi 12 Pro Dimensity
ilustrační, zdroj: Xiaomi

Xiaomi 12T a 12T Pro

Gizmochina navíc aktuálně informuje, že příchod Xiaomi 12T a 12T Pro je doslova na spadnutí (v tuto chvíli prochází certifikací – pozn. redakce). Očekává se nasazení procesorů Snapdragon 8+ Gen 1, Dimensity 8100, 8 GB RAM a 256 GB paměti.

U vybavenějšího z dvojice by mělo oproti předchozím generacím dojít ke skokovému vylepšení hlavního fotoaparátu. Xiaomi stejně jako Motorola použije 200Mpx snímač Isocell HP1 od Samsungu.

Z další výbavy zaujme 120W drátové nabíjení (Pro varianta), baterie se solidní kapacitou 5 000 mAh nebo perfektní rychlý 120Hz OLED displej se zvýšenou odezvou na dotyk.


Nenechte si ujít: Jak je to vůbec možné? Čínský výrobce procesorů SMIC kašle na americké sankce!


Xiaomi Mi MIX Fold
ilustrační / zdroj: Xiaomi, oficiální TZ

Xiaomi MIX Fold 2

Druhá generace populární skládačky si bude muset vystačit „jen“ s 67W dobíjením, fotoaparáty s nižším rozlišením, avšak zbytek výbavy zůstane stejný, tj. čipset Snapdragon 8+ Gen 1, 12 GB ROM a dokonce až 1 TB paměti.

Víme, že bude mít opět dva displeje, přičemž ten vnitřní bude od Samsungu s úhlopříčkou 8,1 palce. Krýt ho má UTG (Ultra Thin Glass), neboli ultra tenké ohebné odolné sklo, které zabrání mechanickému poškození.

Dodavatelem vnějšího sekundárního zobrazovacího panelu má být čínská firma China Star Optoelectronics Technology (CSOT). Premiéra novinek se očekává ještě v průběhu srpna.

Zdroj náhledové fotografie: ilustrační, Ismail Hadine / Unsplash

Total
0
Shares