Xiaomi MIX Fold 2

Špičkové Xiaomi nakonec nedorazí. Místo něj značka chystá skládací telefon

  • Čínský brand pracuje na novince
  • Xiaomi MIX 5 to nejspíš nebude
  • Mělo by jít o další skládací MIX Fold

Po nedávno představené letošní modelové řadě Xiaomi 12, která je konečně k mání i na českém trhu, čínský brand pilně jako včelka maká na další novince. A podle posledních informací to s 99% pravděpodobností nebude telefon, na který jsme čekali.

Fotoaparáty LEICA

Xiaomi MIX 5 měl dorazit ve dvou provedeních (klasická + Pro verze). Oba varianty by běžely na vlajkovém křemíku Snapdragon 8 Gen 1 spolu s koprocesorem Surge C2 ISP, 12 GB RAM a 512 GB vnitřní paměti. Vybavenější z dvojice by podporoval ultra rychlé 150W nabíjení.

I fotoaparáty měly být doslova libové. Primární 50Mpx snímač IMX707 od Sony s optickou stabilizací a laserovým ostřením, dále 48Mpx teleobjektiv s 5× optickým přiblížením a 48Mpx ultra-širokoúhlý senzor se záběrem 123° atd.


Nepřehlédněte: Anonymous útočí na Rusko: napadli web tajné služby FSB a moskevské burzy MOEX


Xiaomi MIX Fold 2

Podle zpráv ze zahraničních serverů Xiaomi keramický MIX 5 „obětuje“ ve prospěch skládací stylovky MIX Fold 2, který by měl dorazit už letos v červnu.

Co o něm víme? S předstihem třeba, to že tento ohebný smartphone bude mít vnitřní 8,1palcový displej od Samsungu, který bude krytý UTG (Ultra Thin Glass). Ve hře je také možnost, že oba panely (vnitřní i vnější) budou podporovat rychlou obnovovací frekvenci 120 Hz. Nebude chybět čipset Snapdragon 8 Gen 1, 12 GB RAM, minimálně 256GB úložiště nebo nejnovější Android 12 spolu s MIUI 13.

Zdroj náhledové fotografie: tisková zpráva Xiaomi (ilustrační)

Total
1
Shares