Xperia PRO-I

Sony Xperia PRO-I je dražší než nový iPhone. Má ale opravdový foťák

  • Sony zahájuje předobjednávky speciálního telefonu Xperia PRO-I
  • Jedinečný je tím, že má foťák z kompaktu CyberShot DSC-RX100 VII
  • Cena je stanovena na více než 46 tisíc korun

Sony spouští předobjednávky nového mobilního telefonu Xperia PRO-I, který je určený zejména pro vlogery a uživatele, kteří se intenzivně zabývají natáčením a fotografováním a kvalita výstupu je pro ně až na prvním místě.


Nepřehlédněte: Sony PlayStation 5: Češi, těšíte se na konzoli? Tak si…


Xperia PRO-I je aktuálně vlajkovým telefonem v nabídce japonské společnosti Sony. A že je o co stát. Uživatelům nabízí totiž fotoaparát s čipem z tradičního foťáku.

Základem foťáku je čip z kompaktního fotoaparátu Sony CyberShot DSC-RX100 VII, ovšem v Xperii Pro-I lze využít jen 12 megapixelů namísto obvyklých 20 megapixelů.

Špičkový senzor je dále doplněn optikou se speciálním filmem od společnosti Zeiss a také variabilní clonou, kterou lze měnit ve dvou krocích f/2,0 a f/4,0.

Xperia PRO-I
Xperia PRO-I | foto: Sony

Skvělý procesor od Qualcommu

V další výbavě Xperie Pro-I najdeme 6,5palcový OLED displej s vysokým rozlišením a obnovovací frekvencí 120 Hz, osmijádrový procesor Snapdragon 888, 12 GB RAM či 512 GB uživatelské paměti. Telefon je jinak voděodolný dle normy IP68 a má baterii s kapacitou 4 500 mAh, kterou lze dobíjet výkonem až 30 W.

Xperia PRO-I
Xperia PRO-I | foto: Sony

Dražší než nový iPhone

Xperia PRO-I je od dnešního dne v předprodeji za doporučenou cenu 46 990 korun. K dostání je pouze u vybraných prodejců: Sony centrum ElviaPro, Alza a CZC. K předobjednávkám zákazníci získají 50% slevu na externí vlogovací monitor, který lze připevnit na záda telefonu a také kožené pouzdro zdarma. Oficiální prodej telefonu bude zahájen 17. ledna 2022.

Total
1
Shares