Konzole Sony

Sony mění tradiční gaming na sci-fi: Hologramy, vznášející se konzole a dron bez vrtule

  • Japonský technologický gigant Sony už se dívá za horizont
  • V novém videu ukazuje, jak bude vypadat budoucnost

Jako z jiného světa! Japonská společnost Sony ve dvouminutovém videu představuje koncept futuristického ovladače pro konzoli PlayStation a eklektickou směsici nadčasových gadgetů, včetně průhledných smartphonů, elegantních brýlí pro rozšířenou realitu nebo létajícího dronu bez vrtule.


Nepřehlédněte: Růžový WhatsApp realitou? Vývojáři populární aplikace zavedou zásadní změnu


Budoucnost gamingu podle Sony

V klipu se toho děje opravdu hodně, ale nejpozoruhodnější věcí je bezesporu futuristický herní ovladač, který vypadá jako svítící světelný prstenec lemovaný dvěma rukojeťmi a analogovými páčkami na obou stranách.

Zachovává si čelní tlačítka a směrový panel, ale bez středové části postrádá touchpad a chybí i tradiční D-pad a charakteristická PlayStation tlačítka – čtverec, kruh, trojúhelník a křížek.

Důraz tvůrci kladou také na zakřivenou obrazovku vznášející se nad koncepčním ovladačem, která zobrazuje herní záběry, nepodobné holografické projekci.

Ačkoli se většina videa zdá být CGI – počítačem generovaná grafika – Sony věří, že ukazuje, jak bude vypadat gaming v budoucnosti, v níž se reálný a virtuální svět prolnou více než kdykoli předtím.

Na podzim dorazí PlayStation 5 Pro

Není sice jasné, zda Sony na některém z vyobrazených futuristických gadgetů již pracuje, ale společnost raději upozorňuje, že vyobrazená herní zařízení přímo nesouvisí s žádnými její stávajícími produkty nebo službami.

Pokud jde o současnost, na letošek japonská firma připravuje novou verzi konzole PS5, která by se v obchodech mohla objevit ještě během podzimu. Pokud jsou spekulace založené na pravdě, bude vybavena výkonnějším hardwarem (procesorem i grafickou kartou), rychlejší operační pamětí a modernějším úložištěm (solid-state diskem).

Zdroj náhledové fotografie: Creative Entertainment Vision / Sony, zdroj: techSpot

Total
0
Shares
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..