Sony

Taky nedáte Sony DualSense z ruky? Apple totiž chystá kopii

  • Herní průmysl zažívá renesanci
  • Mít pořádnou konzoli i ovladač je základ
  • Apple chystá vlastní DualSense

Pokud patříte stejně jako já mezi herní pařany a na konzole nedáte dopustit máte v podstatě tři možnosti: a) Nintendo, b) Sony PlayStation nebo c) Xbox od Microsoftu. Pakliže jste odvěkými fanoušky “plejka”, tak nemáte co řešit.

DualSense a „Plejko“ od Sony

A teď kecám. Máte. Jestliže už nějaký ten pátek pokukujete po posledním PlayStationu 5, tak nejspíš mi potvrdíte, že to čekání je nebo bylo dlouhé jako tma v Mordoru. Ale k věci.

DualSense asi nemá cenu představovat. Z mého pohledu parádní, praktický a extrémně funkční. Pokud jste měli nějaké problémy s driftováním apod. (četl jsem o tom, slyšel, možná i psal, ale osobně nikdy nezaznamenal), mrzí mě to a doufám, že i přesto přese všechno to nějak zásadně nekazí celkový dobrý dojem.


Nepřehlédněte: Google měl vyhrožovat ruským uživatelům, internetový cenzor Roskomnadzor běsní


Apple Controller
Zdroj: se souhlasem PatentlyApple

Brousí si Apple drápky?

A to, že s pomocí klipsu, držáku, úchytu, nazvěte to jakkoliv, se dá na ovladač napasovat i mobil, taky nejspíš víte. Osobně takto hraju například arkádovku Asphalt 9. Každopádně, s vlastním řešením nejspíš brzy přijde i Apple. Vypadá to, že si chce i v tomto segmentu malinko přihřát polívčičku, jak aktuálně informuje PatentlyApple.

Design vypadá – řekněme – zajímavě. Jde o kombinaci klasických a nejspíš nějakých kapacitních dotykových tlačítek. Další nástřel na obrázku ve mně okamžitě evokuje něco na způsob Nintanda Switch. No, jsem zvědavý, jestli to Apple na trhy přinese v nějaké smysluplné, a hlavně funkční podobě.

Zdroj náhledové fotografie: tisková zpráva společnosti Sony (ilustrační)

Total
0
Shares