Snapdragon 695G

Snapdragon 695G: Qualcomm chystá levný procesor pro hráče

  • Qualcomm údajně maká na novém procesoru
  • Snapdragon 695G osloví zejména hráče
  • Podpora 5G a rychlých 144Hz displejů má být samozřejmostí

Jak jsme několikrát avizovali, nedávná pandemie nemoci Covid-19 neovlivnila jen zažité zvyklosti domácností a firem, ale negativně se promítla i do výsledků jednotlivých ekonomik a globálních trhů. Obecný nedostatek čehokoliv se promítl i do mobilních procesorů. Často avizovaná stagnace je sice pomalu minulostí, přesto stávající okolnosti pořádně zamíchaly kartami.

Snapdragony netáhnou?!

Až doposud dominantní Qualcomm, který vládl světovým žebříčkům se železnou pravidelností se musel smířit s tím, že už není jedničkou. Ve druhém čtvrtletí letošní roku ho na pomyslném trůnu vystřídal tchajwanský MediaTek. Ten zvládl meziročně navýšit svůj podíl z 26 % na současných 43 %. Sázka na povedenou řadu čipů Dimensity se vyplatila a své uplatnění našla zvláště v segmentu střední třídy.


Čtěte také: MediaTek porazil Qualcomm a stal se světovou jedničkou


Nová řada Dimensity od MediaTeku tlačí Qualcomm ke zdi
Nová řada Dimensity od MediaTeku tlačí Qualcomm ke zdi

Experti sice predikují, že už v průběhu podzimu se Američan vyhoupne zpátky do sedla, ale to mu evidentně nestačí. Podle posledních informací chystá Qualcomm odvetu a aktuálně maká na novém cenově dostupném procesoru, který potěší zejména hráče. Snapdragon 695G dostane do vínku 5G (jak jinak) a “utáhne” i rychlé 144Hz displeje.

Levný herní čipset

Podrobnější specifikace bohužel nejsou v tuto chvíli k dispozici. Snad jen, že by mělo jít o osmijádro a křemík by měl mít maximální takt kolem 2,5 GHz. Výrobu by měla zajistit tchajwanská společnost Taiwan Semiconductor Manufacturing (TSMC), která je největším smluvním výrobcem čipů na světě.

Total
0
Shares