Smartphone Xiaomi ukazuje mizející selfie fotoaparát. Podívejte se

Společnost Xiaomi už si delší dobu skutečně pohrává s technologií zatmavovacího displeje, ve kterém by byla ukryta selfie kamerka. A zdá se, že i přes různé komplikace se s takovým telefonem můžeme setkat relativně brzy. Pokud se vše podaří dotáhnout do konce, dá technologická lahůdka navždy zapomenout na nevzhledné výřezy, případně otvory v displeji, kam výrobci potřebnou techniku instalují.

Obrazovky moderních smartphonů se roztahují po takřka celé čelní ploše a jediným „slepým“ místem zůstává objektiv fotoaparátu. Snahou výrobců je schovat tento prvek pod displej. Prototypy, které umí „fotit displejem“, ukázali přitom už dříve výrobci Oppo a Xiaomi a později i jihokorejský Samsung.

Celé to funguje tak, že v případě, že by chtěl uživatel pořídit selfie nebo provést videohovor, příslušná část displeje by se zprůhlednila, aby přes ni mohla snímat kamera. S podobným řešením přišlo už dříve OnePlus u svého Concept One.

Fotoaparátu pod displejem si nevšimnete

To je v podstatě telefon, které má na zadní straně speciální krycí sklo, které se umí „přepnout“ mezi průhledným a neprůhledným stavem, takže pokud je třeba, obnaží několik čoček hlavního fotoaparátu, a když to není potřebné, tak pouze lesklou černou plochu.

Xiaomi prototyp | foto: LetsGoDigital

Koncept Xiaomi s předním fotoaparátem pod displejem, s nímž přišel server LetsGoDigital a na který se můžete podívat v článku, nevypadá vůbec špatně. Už dříve ale výrobce varoval, že komerčnímu nasazení takového řešení v brzké době brání zásadní překážka. A tou je vysoká jemnost (hustota pixelů) obrazovek dnešních smartphonů, která blokuje propustnost světla, čímž dochází k degradaci výstupu fotoaparátu (kvalita fotek prostě není dobrá). Další komplikací je propustnost krycího skla, které má vždy nějakou míru odrazivosti.

Prototyp smartphonu Xiaomi nicméně bez přehánění naznačuje, jak budou vypadat supertelefony v budoucnosti. Jak asi tušíte, fotoaparát umístěný pod displejem rozhodně nemá namířeno do kategorie levných mobilů, ale do segmentu premiových mobilů s cenou v řádech několika desítek tisíc korun.

zdroj: LetsGoDigital (nizozemsky, přeloženo) | via: PhoneArena

Total
8
Shares
1 komentář
  1. Kdyz to casem privedou do střední třídy tak proc ne. 30 tisic za to nesam. Jinak pockam, uvidim.

Comments are closed.