Služba SmartThings Find

Služba Samsung SmartThings Find pomůže denně najít 230 000 ztracených zařízení Galaxy

  • Služba SmartThings Find pokračuje v rychlém růstu
  • Nyní je do ní zapojeno přes 100 milionů zařízení Samsung
  • Pomocí této funkce je denně lokalizováno na 230 000 zařízení

Služba Samsung SmartThings Find, která byla poprvé spuštěna v říjnu 2020, nadále roste a je do ní už zapojeno přes 100 milionů zařízení jihokorejského gigantu. Majitelé zařízení Galaxy souhlasili s jejich použitím jako uzlů Find Node sloužících k zjišťování polohy podporovaných přístrojů. Díky ekosystému SmartThings je tak pomocí této funkce denně lokalizováno na 230 000 zařízení.


Nepřehlédněte: Galaxy Note definitivně končí! Samsung neobnovil ochrannou známku


Samsung hlásí 100 milionů vyhledávacích uzlů

SmartThings Find umožňuje určit polohu podporovaných a zaregistrovaných smartphonů Galaxy, chytrých hodinek, sluchátek nebo dokonce pera S Pen. K vyhledávání osobních věcí, třeba klíčů nebo peněženky, poslouží chytré přívěsky Galaxy SmartTag nebo SmartTag+. Funkce SmartThings Find, která je významnou součástí ekosystému SmartThings, využívá k vyhledávání ztracených zařízení technologii Bluetooth Low Energy (BLE) a ultraširokopásmovou technologii (UWB).

Zařízení lze díky vysílanému signálu najít, i když je odpojeno od komunikační sítě. Pokud je hledané zařízení již příliš daleko od smartphonu svého majitele, mohou v pátrání automaticky pomáhat i ostatní uživatelé smartphonů nebo tabletů Galaxy, kteří v aplikaci povolí příjem signálu ze ztracených zařízení v okolí a následné anonymní odesílání jejich polohy na server SmartThings.

SmartThings Find je ideální pro rodiny

Dalším vylepšením SmartThings Find je nově spuštěná služba SmartThings Find Members, která umožňuje uživatelům pozvat rodinné příslušníky a přátele, aby se stali členy jejich účtu SmartThings a mohli tak také hledat a spravovat svá zařízení. K jednomu účtu lze přidat až 19 dalších osob a vyhledávat až 200 zařízení najednou. U osob, které přijmou vaše pozvání do služby SmartThings Find Members, můžete rozhodnout, zda budou moci s vaším souhlasem vidět vaše vybraná zařízení a jejich polohu.

Službu SmartThings Find Members ocení zejména v rodinách, které potřebují dohlížet na domácí mazlíčky nebo mít přehled, kde se právě nacházejí klíče od auta – a to i v případě, že u sebe zrovna nemají svůj telefon.

Total
0
Shares