Sony LinkBuds

Sony představilo svá nejbizarnější sluchátka! LinkBuds budete milovat

  • Sony patří k populárním značkám
  • Vyrábí mobily i skvělá sluchátka
  • Japonec představil Sony LinkBuds

Je to sotva pár dní, co jsme avizovali, že japonský brand chystá poměrně zajímavou novinku v rámci segmentu TWS. Na internet totiž unikly promo snímky nových sluchátek Sony LinkBuds, které lákaly na opravdu velmi nevšední vzezření. Jsou to špunty nebo pecky, co myslíte? A co vlastně umí. Tak si o nich v rychlosti pojďme něco říct.

Sony LinkBuds

  • nepodporují bezdrátové nabíjení
  • špunty se dobíjí pouze kabelem
  • 10 minut zajistí až 90minutový provoz
  • mají zvýšenou odolnost IPX4
  • Zvládnou přibližně 6hodinový poslech
  • Pouzdro přidá dalších 12 hodin
Sony LinkBuds
Na pohled nevšední špunty (Zdroj: Sony)

Už samotný název je sám o sobě docela zajímavý. Jeho vzkaz je vcelku jasný: aby posluchači zůstali neustále ve spojení; ať už jde o posluch hudby, hovory nebo další aktivity. A je to právě onen zajímavý design, který se postará o to, abyste s nimi v uších byli pomyslně uvnitř a zároveň zůstali tak trochu vně. Paradox? Ani v nejmenším. Sony zkrátka chce, aby zvuky z okolí, byť v omezené míře neušly vaší pozornosti.

Jestli se tento záměr vyplatil samozřejmě ukáže až praxe. Mimo unikátní vzhled jsou Sony LinkBuds naprosto lehoučká. Váží sotva pár gramů a Japonec si s nimi docela vyhrál. A protože to vzal se špunty pěkně od podlahy, postaral se o to, aby se tato změna projevila i uvnitř, tj. osazení novými 12mm měniči spolu s technologií DSEE (Digital Sound Enhancement Engine), což je v zásadě umělá inteligence, která se postará o to, abyste se při poslechu cítili jako v bavlnce.


Nepřehlédněte: Exkluzivně v Česku. Změřili jsme výkon supertelefonu Xiaomi 12


Cena a dostupnost

Samozřejmě nesmí chybět i další vychytávky jako třeba mikrofon, který maximálně odhluční nepříjemné ruchy, zatímco telefonujete, stejně jako Speak-to-Chat, jenž přehrávaný obsah stopne v momentě, kdy jste na drátě a potřebujete si vyřešit vše ostatní. A třešničkou na dortu je rychlé párování s operačními systémy Android i Windows.

V Česku budou dostupná co nevidět v bílém a šedo-černém kabátku. A na kolik si výrobce Sony LinkBuds cení? No, nedrží se zrovna při zemi. Zájemci si musí nachystat 4 999 Kč.

Zdroj náhledové fotografie: oficiální tisková zpráva společnosti Sony

Total
0
Shares