UFO

Slavný vědec z hardwaru promluvil o mimozemšťanech. Vše je úplně jinak, říká

  • Harvardský vědec vyvrací populární teorii o mimozemšťanech mnohem hrozivější předpovědí
  • Odborník říká, že pozorování mimozemšťanů, jak si je představujeme, je nepravděpodobné
  • Návštěvníci planety Země jsou podle něj roboti s umělou inteligencí

Harvardský profesor Avi Loeb proslul tvrzením, že vesmírný objekt Oumuamua byl sondou mimozemské civilizace pátrající po cizím životě, kterou poháněla takzvaná solární plachta. Nyní přichází s dalším názorem, ze kterého se možná jeho mnohým kolegům protočí panenky.


Nepřehlédněte: Tahle perfektní novinka WhatsAppu se vám bude líbit. Váš telefon ji ale možná nepodporuje


Avi Loeb není žádný nezdárek. Před lety proslul tvrzením, že Oumuamua je sondou mimozemské civilizace. Později zaujal teorií, že v naší sluneční soustavě může být až 4 000 000 000 000 000 000 000 (neboli čtyři kvintiliony) mimozemských objektů. A nyní prozradil, jak to s těmi mimozemšťany, kteří údajně navštěvují Zemi, ve skutečnosti je.

Vědec řekl, že je velmi nepravděpodobné, že by se na Zemi někdy dostali nějací „biologičtí tvorové“. V pořadu GB News uvedl: „Přelet z jedné strany galaxie Mléčné dráhy na druhou by trval asi miliardu let. A vzhledem k tomu si nemyslím, že by jakákoli kosmická loď, která by k nám přiletěla, nesla biologickou posádku.“

„Dosažení nejbližší hvězdy trvá 100 000 let a dosažení okraje galaxie Mléčné dráhy mnoho stovek milionů let, takže mnohem větší smysl dává vyslání systémů s umělou inteligencí, které nejsou tak citlivé na nebezpečné podmínky vesmíru.“

Americké ministerstvo obrany zveřejnilo před několika lety videa údajných pozorování kosmických lodí, přičemž záhada toho, co viděli piloti amerického námořnictva, není dodnes vyřešena.

Oumuamua
Zdroj: ESO/M. Kornmesser

Oumuamua jako mimozemská sonda

Loeb si myslí, že pokud někdy na Zemi skutečně přistanou mimozemšťané, půjde s největší pravděpodobností o roboty s umělou inteligencí. „Nepřežili by tak dlouhou cestu bombardováni vysoce energetickými částicemi v mezihvězdném prostoru. Je pravděpodobnější, že pokud jsou autonomní, mají umělý mozek, umělou inteligenci.“

Avi Loeb v letech 2011 až 2020 vedl katedru astronomie na Harvardu. Nyní vede univerzitní projekt Galileo, jehož cílem je zřízení otevřených observatoří po celém světě. Tyto observatoře mají pátrat po UFO a mezihvězdných objektech.

Kontroverzní vědec dlouhodobě hájí své přesvědčení, že Zemi navštěvují jiné civilizace. V roce 2021 vydal svůj knižní bestseller Extraterrestrial – První známka inteligentního života mimo Zemi. V knize tvrdí, že Oumuamua může být mezihvězdná technologie sestrojená mimozemšťany, případně i přežívající pozůstatek již dávno zaniklé civilizace.

Zdroj náhledové fotografie: Pawel86 / Pixabay, zdroj: Express

Total
0
Shares
1 komentář

Comments are closed.