Xiaomi

Další skvělý Xiaomi telefon nabírá zpoždění. Jaký je důvod?

  • Xiaomi chystá novou řadu
  • Telefony nepředstaví zároveň
  • Redmi K50 Pro+ dorazí později

Čínský brand pokračuje ve spanilé jízdě a už brzy vyšle do světa další skvěle vybavené telefony. Novinka se bude jmenovat Redmi K50 Gaming Edition a v zásadě by mělo jít o čínskou mutaci Poco F4 GT, modelu, který bude určený pro globální trhy.

Pekelně rychlé Xiaomi

Smartphone nabídne ultra výkonný procesor Snapdragon 8 Gen 1 postavený na 4nm litografii, 12 GB RAM a minimálně 256 GB rychlé vnitřní paměti, pokročilé chlazení a jak informuje Gizmochina, snad i pořádný fotoaparát 64Mpx (IMX686 Sony).


Nepřehlédněte: Do Česka míří telefony Xiaomi s problémovou technologií. Způsobí, že displeje nefungují, jak mají


Xiaomi Poco F3
ilustrační (Zdroj: Xiaomi)

Z další výbavy stojí za pozornost skvělý 144Hz 6,67″ Super AMOLED displej s Full HD+ rozlišením a vylepšenou 480Hz odezvou na dotyk. Nebude chybět ani raketové 120W nabíjení, 4 700mAh baterie, nejnovější MIUI 13 nebo Android 12. Rozměry zařízení by měly být 162 × 76,8 × 8,45 milimetrů, váha 210 gramů.

Redmi K50 Pro+ se zpozdí

Lu Weibing, CEO Redmi a víceprezident Xiaomi, se naposledy na čínské sociální síti Weibo nechal slyšet, že nová řada oproti původním plánům v únoru nedorazí kompletní. Vrcholná verze Redmi K50 Pro+ s high-endovým křemíkem Dimensity 9000 se prozatím odkládá. Důvodů může být celá řada:  optimalizace výrobního procesu, špatná výtěžnost na straně MediaTeku, stále přítomná polovodičová krize atd.

Weibing jen konstatoval, že se telefon zpozdí. Doufejme tedy, že ho nepotká stejný osud jako Xiaomi 12 Ultra, papírově fantastický smartphone, o kterém všichni všechno už dopředu věděli, ale jeho komerční nasazení je stále v nedohlednu.

Zdroj náhledové fotografie: oficiální tisková zpráva a archiv společnosti Redmi

Total
0
Shares