Xiaomi

Redmi K50 nabídne 120W rychlé nabíjení. Xiaomi slibuje, že se mobil nebude přehřívat

  • Xiaomi chystá levný telefon se 120W nabíjením baterie
  • Redmi K50 se díky tomu nabije za pouhých 17 minut

Jak už jsme si zvykli, šéf společnosti Redmi Lu Weibing umí zdatně pracovat se sociálními sítěmi. Je to jen pár hodin, co efektivně poukázal na možnosti nabíjení chystaného Redmi K50. Na čínský mikroblog Weibo napsal příspěvek, v němž uvedl, že telefon nabídne něco nevídaného: 120W rychlé nabíjení.


Nepřehlédněte: Xiaomi má problém. Další čeští uživatelé potvrzují výbuch telefonu


Redmi K50 se nabije za pár minut

Xiaomi nás dlouhodobě přesvědčuje o tom, že telefony vyrábět umí. A občas umí z rukávu vytáhnout věc, kterou konkurenci převálcuje. Hovoříme tu především o rychlosti nabíjení baterie, se kterou dlouhodobě a úspěšně experimentuje. Turbo nabíjení Xiaomi výkonem 120 W slavilo premiéru v modelu 11T Pro a stejnou funkci dostane i chystaný Redmi K50.

Sám o sobě dnes už 4 700mAh akumulátor žádné pozdvižení nevyvolá. Co telefon učiní tolik zajímavým, je podpora raketového 120W nabíjení. Lu Weibing slibuje, že s přibalenou nabíječkou se dostanete do plné kapacity za 17 minut, což je fantastický výsledek.

Xiaomi 11T Pro a 120W nabíjení
Xiaomi 11T Pro a 120W nabíjení | Zdroj: FONETECH.CZ

Xiaomi slibuje účinné chlazení

Další cennou informací je, že v telefonu poběží osmijádrový čipset Snapdragon 8 Gen 1, čili aktuálně nejvýkonnější mobilní čip s mamutím výkonem. Firma do telefonu proto raději integruje sofistikovaný systém chlazení, aby předešla problémům s přehříváním, a tedy možné ztrátě výkonu během náročných výpočetních úloh (např. během hraní her), kdyby procesor začal „throttlovat“. Volně přeloženo do českého jazyka se jedná o snižování výkonu hardwaru kvůli vysoké teplotě.

Odvod zbytkového tepla a technologie monitorující průběh nabíjení baterie jsou dnes důležitější než kdy dřív. V minulých letech na tyto vlastnosti výrobci nekladli takový důraz, jaký měli. Výsledkem jsou bohužel zprávy popisující exploze chytrých telefonů během nabíjení. S těmi mají zkušenosti i čeští zákazníci smartphonů Xiaomi Redmi. O nedávnem incidentu jsme psali zde.

Zdroj náhledové fotografie: oficiální tisková zpráva a archiv společnosti Redmi.

Total
0
Shares