Xiaomi HyperCharge

Skládací véčko Xiaomi Flip bude mít dva displeje

  • Xiaomi chystá další novinku s ohebným displejem
  • Půjde o véčko po vzoru Motoroly Razr a Samsungu Galaxy Z Flip

Společnost Xiaomi uvedla nedávno svůj vůbec první skládací telefon s ohebným displejem. MIX Fold nicméně nebude jediným přístrojem v portfoliu tohoto výrobce, který bude lákat na podobnou vychytávku. Podle záznamů Světové organizace duševního vlastnictví (World Intellectual Property Organization – WIPO) totiž chystá véčko s ohebným displejem.


Psali jsme: Xiaomi MI MIX Fold se vydrží plynule ohýbat 10 let


Xiaomi Flip napodobí Samsung a Motorolu

Dosud neoznámený smartphone Xiaomi bude čistokrevné véčko vycházející z designu Motoroly Razr a Galaxy Z Flip, které bude mít na zadní straně horizontálně uspořádaný fotomodul s dvojicí snímačů a malým displejem sekundárním displejem.

Ten stejně jako u modelu Mi 11 Ultra bude sloužit pro rychlou kontrolu času nebo třeba notifikací, pokud budete mít telefon v zavřeném stavu a užitečný bude i v případě focení, kdy s pomocí obrazovky získá uživatel jasnou představu o kompozici fotky, pakliže využije dva hlavní snímače.

V horním levém rohu obrazovky lze spatřit podlouhlý průstřel ve tvaru pilulky, kde se zřejmě bude ukrývat přední fotoaparát s potřebnými snímači. Na spodní hraně telefonu můžeme vidět mřížky pro reproduktor, slot pro SIM a konektor USB-C, který poslouží pro nabíjení a synchronizaci dat. V horní části na pravém boku bude kolébka hlasitosti a zapínací/vypínací tlačítko.


Psali jsme: Skládací Xiaomi Mi 11 teď válcuje internet! To nevydýcháte


Výkonný Snapdragon a nová nadstavba MIUI 13

Asi se teď ptáte, co výkon a výbava. Nic zatím nebylo vytesáno do kamene, ale podle nás v tomto případě prakticky nelze očekávat nic jiného, než maximum. Srdcem telefonu by se mohl stát procesor Snapdragon 888 s podporou 5G sítí.

Software pak bude postaven na základech operačního systému Android 11/Android 12 s grafickou nadstavbou MIUI 12.5 nebo MIUI 13. O vydání prvního véčka Xiaomi je stále předčasné spekulovat. Pakliže se letos telefonu dočkáme, tak nejspíše až na konci roku, dříve ne.

Total
8
Shares