Pixel Fold

Skládací telefon od Googlu nakonec bude. Pixel Fold je opět na pořadu dne

  • Google představil nové Pixely 6 v říjnu
  • Telefony lákají na velmi zajímavý design
  • Skládací Pixel Fold je stále v plánu

V souvislosti s loňskou premiérou vlajkové řady Google Pixel 6 se poměrně často napříč internetovým éterem skloňovalo i jméno dalšího telefonu.

Google Pixel Fold

Pixel Fold představoval jakousi ohebnou prvotinou, kterou měl americký brand představit ještě představit ještě před koncem minulého roku. Design, funkce? Z nejrůznějších konceptů a nástřelů to vypadalo na přímého konkurenta populární skládačky Galaxy Z Fold3 od jihokorejského Samsungu.

Pak se po smartphonu jakoby slehla zem. Jedním z posledních záchvěvů byla informace, že celý projekt Google buď úplně odpískal, nebo odložil na neurčito, což v daný moment vyšlo de facto nastejno. Američan měl dokonce odvolat předem nasmlouvané objednávky komponent (dodavatelé Samsung Display, Qualcomm).


Nepřehlédněte: Geniální nápad! Vzal dětskou hračku a předělal ji na fungující herní ovladač


Google živí naději

Důvodem, proč to dopadlo právě takto, měl být nedávný útlum na trhu s polovodiči. Ten se však skokově odráží ode dna, tudíž realizaci původní myšlenky nejspíš nestojí nic v cestě.

To mimochodem na Twiteru potvrzuje i poměrně přesný tipér Ross Young, který tvrdí, že Pixel Fold je stále v plánu. A jak bude novinka vypadat? Prý bude velmi podobná chystané skládačce Samsung Galaxy Z Fold4, byť s menším displejem.

Zdroj náhledové fotografie: se souhlasem LetsGoDitigal

Total
0
Shares