Geniální nápad! Vzal dětskou hračku a předělal ji na fungující herní ovladač

  • Obyčejná dětská hračka za pár korun může najít úplně jiné využití
  • Stačí šikovné ručičky, trocha času a poslouží i jako herní náčiní

Čas od času se na internetu v oblasti technologií a vychytávek objeví něco, co vážně stojí za to! Přesně to do puntíku splňuje zajímavý modding obyčejného dětského ovladače pro batolata za pár korun, který jeden nadšenec předělal na plně funkční herní zařízení.


Nepřehlédněte: Kontakt s mimozemšťany je blízko. Teleskop Jamese Webba fotí tak ostře, že to šokovalo vědce


Z dětské hračky skutečný herní ovladač

Za unikátním projektem stojí novozélandský kutil a modder s přezdívkou Rudeism, který má za sebou už několik podařených „předělávek“. Tentokrát si řekl, že by bylo zajímavé sestavit z dětského ovladače pro nejmenší děti pořádnou herní periferii, kterou by se mohli inspirovat i zavedení výrobci.

Jak uvidíte ve videu, ovladač je plně funkční a jediné, co ho limituje, je to, že musí být kabelem neustále připojený ke konzoli nebo počítači. V původním dětském ovladači se nacházela jednoduchá elektronika, která měla za úkol reprodukovat různé zvuky a také ta nejlevnější tlačítka.

Rudeism proto vnitřek ovladače kompletně překopal a použil komponenty ze standardního gamepadu pro herní konzoli Xbox. Ovladač osadil pořádnými spínači, přidal dvouosý joystick a vše zaštítil logickou jednotkou Arduino Pro Micro.

Během hraní vydává zvuky

Díky těmto úpravám přetvořil obyčejný dětský ovladač na mocné herní náčiní. Kutil možnosti ovladače stále testuje, ale v ukázce již ukázal, že si obstojně poradí s MMOPRPG hrou Elden Ring a navíc u toho ještě zvládne vydávat roztomilé zvuky. No neberte to.

Co říkáte na tento šílený nápad? Líbí se vám? Nám hodně!

Zdroj náhledové fotografie: Adam Valstar / Unsplash

Total
0
Shares