Oppo Find N

Skládací Oppo Find N je obrovským hitem. Chce ho milion lidí a Češi mají smůlu

  • Oppo Find N je nedostatkovým zbožím. V rámci předobjednávek chce telefon milion lidí
  • Firma už oznámila, že čelí problémům s dodávkami

Oppo je pevně etablované mezi světovou mobilní špičkou. Ale teprve až první skládací telefon značky způsobil pořádný poprask. Do kompaktního těla se totiž firmě podařilo dostat obrovský displej s více než sedmipalcovou úhlopříčkou. Není tak překvapením, že zákazníci vzali smartphone útokem a podnik v krátkém čase zaznamenal více než milion předobjednávek.


Nepřehlédněte: Chytré brýle? Zapomeňte, Oppo představilo úchvatný chytrý monokl


Oppo Find N je malý smartphone s obrovským displejem

Nový Oppo Find N je současnou hlavní hvězdou v nabídce značky, která je čtvrtá největší na světě i v Evropě. V principu je to přístroj stejné koncepce, jakým je řada Fold od Samsungu. Oppo se ale nehnalo za extrémy. Naopak udělalo Find N velmi kompaktní, jak to jen je u skládačky možné. Dohromady mmobil nabízí kompaktní rozměry zavřeného přístroje a velký displej po otevření, což je podle nás ideální kombinace.

Parametry na úrovni top přístrojů

Hlavním důvodem extrémní poptávky po telefonu je atraktivní cena. V Číně jde do prodeje za 7 700 jüanů, což je v přepočtu 27 000 korun. S připočtením DPH to je 33 000 korun. Obrovská popularita telefonu však spočívá i v detailech. Samotný rozkládací displej má ohyb ve tvaru kapky a pokud je otevřený, je nepozorovatelný a i nenahmatatelný. Velkorysá pak je i hardwarová výbava v čele s procesorem Snapdragon 888 a 50Mpx fotoaparátem od Sony.

V Česku bohužel nebude

Předobjednávky chytrých telefonů v Číně fungují trochu jinak než jinde ve světě. Uživatelé se do systému přihlašují pomocí e-mailu, aby dostávali informace, až budou přístroje skladem. Jeden milion registrací tedy ve skutečnosti nemusí znamenat, že si skládačku nakonec všichni zakoupí. V každém případě to svědčí o její vysoké popularitě.

Oppo Find N je zatím nabízen jen v Číně, dostupnost v Evropě zatím potvrzená není, pravděpodobně se dočkáme až jeho nástupce.

Zdroj náhledové fotografie: oficiální galerie společnosti Oppo.

Total
13
Shares