Skládací iPhone

Skládací iPhone až v roce 2023. Bude mít speciální displej

  • Skládací budoucnosti iPhone neunikne
  • Apple už testoval konstrukci ohebného jablíčka
  • Ming-Čch’ Kchuo předpovídá příchod skládačky na rok 2023

Apple jako jeden z mála výrobců dosud neodhalil žádné plány ohledně uvedení skládacího iPhonu. S odvoláním na informace známého analytika Ming-Čch’ Kchua, který je považován za nejlepšího informátora o plánech americké společnosti, však bude ohebný jablečný telefon uveden nejdříve za dva roky.


Psali jsme: Po měsíci našla iPhone 11 Pro na dně jezera. Stále fungoval


Apple už konstrukci ohebného iPhonu testuje

Prozatím nebylo stoprocentně rozhodnuto o tom, jakou konstrukci skládací bude iPhone využívat. Podle dřívějších zpráv serveru Macrumors má mít jedno z testovaných zařízení (předprodukční vzorek) design podobný Samsungu Galaxy Z Flip. Druhý prototyp je údajně osazen dvěma displeji a působí jako kloubem spojené dva samostatné iPhony. Doposud není stoprocentně jisté, zda se Apple vydá vlastní, nebo osvědčenou cestou.

Skládací iPhone
Skládací iPhone | foto: LetsGoDigital

Dodavatel Applu vytváří speciální ohebný displej

Ať už bude konstrukce skládacího iPhonu nakonec jakákoli, americký výrobce je o úspěchu telefonu už nyní přesvědčen. Podle serveru realmicentral.com si pro rok 2023 Apple s předstihem nasmlouval dodávky osmipalcového displeje s QHD+ rozlišením. Použít ho má právě v chystaném skládacím iPhonu.

V plánech společnosti najdeme zmínku o 15 až 20 milionech prodaných ohebných iPhonů za celý rok 2023. Displej pro netradiční iPhone by má dodat společnost TPK Holding, která se specializuje na výrobu flexibilní obrazovek na bázi stříbrných nanovláken.

Total
4
Shares