Skládací iPhone

Skládací iPhone až v roce 2023. Bude mít speciální displej

  • Skládací budoucnosti iPhone neunikne
  • Apple už testoval konstrukci ohebného jablíčka
  • Ming-Čch’ Kchuo předpovídá příchod skládačky na rok 2023

Apple jako jeden z mála výrobců dosud neodhalil žádné plány ohledně uvedení skládacího iPhonu. S odvoláním na informace známého analytika Ming-Čch’ Kchua, který je považován za nejlepšího informátora o plánech americké společnosti, však bude ohebný jablečný telefon uveden nejdříve za dva roky.


Psali jsme: Po měsíci našla iPhone 11 Pro na dně jezera. Stále fungoval


Apple už konstrukci ohebného iPhonu testuje

Prozatím nebylo stoprocentně rozhodnuto o tom, jakou konstrukci skládací bude iPhone využívat. Podle dřívějších zpráv serveru Macrumors má mít jedno z testovaných zařízení (předprodukční vzorek) design podobný Samsungu Galaxy Z Flip. Druhý prototyp je údajně osazen dvěma displeji a působí jako kloubem spojené dva samostatné iPhony. Doposud není stoprocentně jisté, zda se Apple vydá vlastní, nebo osvědčenou cestou.

Skládací iPhone
Skládací iPhone | foto: LetsGoDigital

Dodavatel Applu vytváří speciální ohebný displej

Ať už bude konstrukce skládacího iPhonu nakonec jakákoli, americký výrobce je o úspěchu telefonu už nyní přesvědčen. Podle serveru realmicentral.com si pro rok 2023 Apple s předstihem nasmlouval dodávky osmipalcového displeje s QHD+ rozlišením. Použít ho má právě v chystaném skládacím iPhonu.

V plánech společnosti najdeme zmínku o 15 až 20 milionech prodaných ohebných iPhonů za celý rok 2023. Displej pro netradiční iPhone by má dodat společnost TPK Holding, která se specializuje na výrobu flexibilní obrazovek na bázi stříbrných nanovláken.

Total
33
Shares