Pixel Fold

Skládací Google Pixel Fold opět na scéně! Unikají specifikace fotoaparátů

  • Google představí nové Pixely 7 v říjnu
  • Telefony lákají na velmi zajímavý design
  • Skládací Pixel Fold o sobě dává znovu vědět

V souvislosti s loňskou premiérou vlajkové řady Google Pixel 6 se poměrně často napříč „internetovým éterem“ skloňovalo i jméno dalšího telefonu. Pixel Fold představoval jakousi ohebnou prvotinou, kterou měl americký brand uvést ještě před koncem minulého roku.

Google Pixel Fold

Design, funkce? Z nejrůznějších konceptů a nástřelů to vypadalo na přímého konkurenta populární skládačky Galaxy Z Fold3 od jihokorejského Samsungu (nyní už je samozřejmě k mání i Galaxy Z Fold4 – pozn. red.).


Nepřehlédněte: Jako nejhorší noční můra. Umělá inteligence předpověděla, jak vypadá nejděsivější člověk na Zemi


Google Pixel 7 Pro
Ilustrační / Zdroj: Google, oficiální promo

Pak se po smartphonu jakoby slehla zem a jedním z posledních záchvěvů byla informace, že celý projekt Google buď úplně odpískal, nebo odložil na neurčito, což v daný moment vyšlo de facto nastejno. Američan měl dokonce odvolat předem nasmlouvané objednávky komponent (dodavatelé Samsung Display, Qualcomm).

Zařadil Google zpátečku?

Důvodem, proč to dopadlo právě takto, měl být nedávný útlum na trhu s polovodiči. Ten se však skokově odrazil ode dna, tudíž realizaci původní myšlenky nestálo nic v cestě.

Jenže to bylo ještě před letošními prázdninami a pak kolem zařízení bylo doslova mrtvo. Nově se o Pixelu Fold začalo začalo opět více hovořit až nyní. Jednak proto, protože se blíží premiéra Pixelů 7 (představí se 6. října) a chytrých hodinek Pixel Watch, jednak proto, že jeden šikovný šťoural objevil zajímavé info ve zdrojovém kódu Androidu.


Nenechte si ujít: Jako nejhorší noční můra. Umělá inteligence předpověděla, jak vypadá nejděsivější člověk na Zemi


Skládací telefon Google Pixel Notepad
Ilustrační / Zdroj: Mika Baumeister, Unsplash

Více než solidní fotoaparát

Šance, že se ohebného smartphonu dočkáme už za měsíc, se nejspíš limitně rovná nule, ale pokud bereme v úvahu zákulisní šeptandu, která nastínila konec letošního roku, teoreticky to možné je.

Nicméně, ještě pár detailů k foťákům. Android Authority s odvoláním na vývojáře Kubu Wojciechowskeho uvádí, že novinka by měla mít na zádech tři snímače: primární Sony IMX 787 s rozlišením 64 Mpx, 10Mpx teleobjektiv s 2× zoomem a nakonec 12Mpx ultra-širokoúhlý.

V tomto kontextu je zajímavé, že se Google vzdá senzoru GN1 50 Mpx od Samsungu, jenž se objeví i v letošních Pixelech, a přesune se ke konkurenci.

Zdroj náhledové fotografie: Ilustrační / Se souhlasem LetsGoDitigal

Total
0
Shares