Simpsonovi

Simpsonovi znovu předpověděli budoucnost! Brýle Apple Vision Pro ukázali už v roce 2016

  • Předpovídá kreslený animák Simpsonovi budoucnost?
  • V jedné staré epizodě se objevily brýle Apple Vision Pro

Před 34 lety vyšla první epizoda seriálu Simpsonovi. Od té doby seriál několikrát předpověděl budoucnost. Náhoda nebo tvůrci vědí něco víc? Ať už je to jakkoli, teď vyšlo najevo, že v jedné staré epizodě se objevila virtuální realita od Applu – brýle Vision Pro.


Nepřehlédněte: Překvapení pro NASA. Teleskop Jamese Webba našel galaxii, která by neměla existovat


Předpovídají Simpsonovi budoucnost?

Kreslený seriál Simpsonovi nepřestává udivovat.V jedné z epizod odvysílaných v roce 2000 se prezidentem USA stal Donald Trump. Jiná epizoda z roku 1995 zase ukázala futuristicky vypadající hodinky, které se začaly prodávat až zhruba o 20 let později.

Snad nejpodivnější ze všech je však epizoda z roku 1998, v níž Homer stojí u tabule, na níž je napsána složitá rovnice. Rovnice ve skutečnosti předpovídá hmotnost Higgsova bosonu – „božské částice“, kterou vědci objevili až v roce 2012. Předpovědí, které se v průběhu let skutečně staly a ze kterých leckdy mrazí, je samozřejmě mnohem víc.

V roce 2016 byla odvysílána epizoda s názvem „Přátelé a rodina“, ve které Homer a Marge leží v posteli a přitom používají brýle s virtuální realitou. A někteří lidé si myslí, že headset se až nápadně podobá žhavé novince, virtuální realitě Apple Vision Pro, což – jak se dalo čekat – na internetu vyvolalo velké pozdvižení.

„Je opravdu ohromující, jak Simpsonovi stále předpovídají budoucnost s děsivou přesností!“ napsal jeden uživatel, zatímco další uvedl: „Simpsonovi připomínají čím dál víc novodobého Nostradama.“ Podobných komentářů se na fórech, kde se o Apple Vision Pro diskutuje, objevila celá řada. Co myslíte, skutečně Simpsonovi předpovídají budoucnost?

Brýle Apple Vision Pro

Virtuální realita od americké společnosti Apple se začala prodávat teprve před několika dny. Očekávání kladného přijetí brýlí Vision Pro na trhu jsou velmi vysoká, a to navzdory poměrně ambiciózní cenovce. Ta byla v USA nastavena na 3 499 dolarů, v přepočtu zhruba 80 000 korun.

Nabízí se otázka, kdy se Vision Pro začnou prodávat v dalších částech světa. Zatím se se množí hlasy, že uživatelé mimo USA si budou muset počkat až do začátku roku 2025. Pokud se k nám brýle v budoucnu dostanou, uživatelé budou muset patrně počítat s vyšší cenovkou – po přičtení DPH se bude pohybovat patrně nad hranicí 90 000 Kč.

Zdroj náhledové fotografie: 20th Century Fox Television, zdroj: Daily Mail

Total
0
Shares