Midjourney, Simpsonovi

Simpsonovi jako reální lidé ve skutečném světě? Umělá inteligence přináší pádnou odpověď!

  • Něco takového tu ještě nebylo
  • Simpsonovi ve skutečném světě

Dobrodružství Homera, Marge, Barta, Lisy a Maggie dokážou vždy pobavit, zlepšit náladu a rozesmát. Oproti konkurenčním animákům májí Simpsonovi obrovskou výhodu v tom, že snad každá postava je sympatická, včetně otravného souseda Flanderse. Mnoho lidí proto zajímalo, jak by obyvatelé Springfieldu vypadaly ve skutečnosti a umělá inteligence jim jejich přání splnila.


Nepřehlédněte: Proti všem: Digitální pevnost Evropa? Tudy cesta nevede, varuje expert


Simpsonovi, jak jste je ještě nikdy neviděli

Asi není třeba zdůrazňovat, že žijeme v éře umělé inteligence (AI). Je všude kolem nás – najdeme ji v chytrých telefonech, internetových vyhledávačích nebo v medicíně. A nadšenci? Ti tuto technologii využívají k vytváření realistických a ohromujících obrázků, které internet často berou útokem.

Jeden technologický šikula se nedávno pokusil odpovědět na otázku, jak by ve skutečnosti vypadaly slavné kreslené postavy, které žijí ve fiktivním městě Springfield. A výsledek? Fenomenální!

V příspěvku, který sdílel na diskusím fóru Reddit, uvidíte, jak vypadá Homer, Marge, Bart, Lisa, Maggie, Flanders, otravné tetičky Patty a Selma, Milhouse, pan Burns, pobočník Smithers, ředitel Springfieldské základní školy Seymour Skinner a další.

My take on the real life Simpsons
by u/Crows_HeadIC in midjourney

Homer sedí před továrnou a svačí koblihu, stejně jako jeho kreslený protějšek, zatímco otravný soused Flanders upoutal pozornost většiny diskutujících tím, že „fakt vypadá hloupě“.

Některé návštěvníky Redditu však vůbec nepřesvědčila Marge s modrými vlasy jako jedinou podobností mezi ní a seriálovou postavou. „Marge byla vždycky vykreslována jako něco, co je mimo Homerovu ligu, ale myslím, že tady vypadá příliš mladě,“ uvedl jeden z diskutujících na Redditu.

„S Marge jsem hodně bojoval,“ reagoval muž s přezdívkou Crows_HeadIC, který obrázky pomocí Midjourney vygeneroval. „Ale proč jí nedopřát mladistvý vzhled.“

K vidění jsou i sestry Marge Patty a Selma – s cigaretami a typickým oblakem kouře. Ve výčtu postav dále nechybí výčepní Vočko Szyslak, hospodský povaleč Barney nebo zrzek a hrůzu nahánějící školník Willie. „Je hezké představit si svět tam venku, kde tyto postavy žijí normální životy,” zakončil v příspěvku Crows_HeadIC.

Historické osobnosti v posilovně

Jiný umělec, který rovněž používá Midjourney, chtěl pro změnu nedávno zjistit, jak by vypadaly slavné historické postavy, kdyby ve své době navštěvovaly do posilovnu. I v jeho případě je výsledek fenomenální. Podívat se na něj můžete zde.

Zdroj náhledové fotografie: generováno Midjourney (AI), zdroj: The Sun, Reddit

Total
0
Shares