Albert Einstein

Einstein, Shakespeare a další historické osobnosti v posilovně. Takto je nakreslila umělá inteligence

  • Něco takového tu ještě nebylo
  • Historické osobnosti v posilovně
  • Umělá inteligence znovu kouzlila

Asi není třeba zdůrazňovat, že žijeme v éře umělé inteligence (AI). Je všude kolem nás – najdeme ji v chytrých telefonech, webových technologiích nebo v medicíně. A nadšenci? Ti tuto technologii využívají k vytváření realistických a ohromujících obrázků, které často berou internet útokem.


Nepřehlédněte: Konec internetového pirátství v Čechách: On fakt dnes ještě někdo stahuje filmy a seriály?


Umělá inteligence nakreslila, jak osobnosti cvičí

Jeden známý umělec, který pro úpravu fotografií rád využívá umělou inteligenci, chtěl tentokrát zjistit, jak by vypadaly slavné historické postavy, kdyby ve své době navštěvovaly do posilovnu. A výsledek? Fenomenální!

„Historické osobnosti, které chodily do posilovny,“ napsal nadšenec, který si říká Sahid, při sdílení obrázků. Prozradil také, že neuvěřitelné snímky vytvořil pomocí aplikace umělé inteligence Midjourney.

V příspěvku, který sdílel na Instagramu, uvidíte, jak vypadá vysportovaný Mahátma Gándhí, William Shakespeare, Isaac Newton, Karl Marx, Rabindranath Tagore, Abraham Lincon, Vincent Van Gogh, Nelson Mandela, Nikola Tesla a Albert Einstein.

Celebrity během soutěže v pojídání betonu

Podobný rozruch, jako obrázky generované Sahidem, vzbudila i práce jednoho redditora. I on využil neuronový model Midjourney, ovšem k mnohem bizarnějšímu projektu – nechal AI vygenerovat celebrity během soutěže v pojídání betonu.

„Někdo už udělal regulérní soutěž v pojídání betonu. Já jsem se prostě rozhodl udělat jednu s celebritami,“ řekl autor obrázků v odpovědi na dotaz jednoho z uživatelů, jak na tento nápad přišel.

Danny Devito, Keanu Reeves, Elon Musk, prezident Joe Biden a Donald Trump se na syntetických fotografiích tváří pěkně znechuceně. A není se jim moc co divit, komu by taky chutnal beton. Na sérii se podívejte tady.

Zdroj náhledové fotografie: generováno Midjourney (AI) / Sahid, zdroj: ndtv

Total
0
Shares