Metalfish

Šílený nápad? Počítač je zároveň akváriem pro rybičky s čističkou vody a LED podsvícením

  • To tu ještě nebylo! Akvárium a počítač v jednom
  • Jak se vám pozoruhodná počítačová skříň líbí?

Zkombinovat akvárium a herní počítač dlouho nikoho nenapadlo. A není se čemu divit. Nápad je to vskutku šílený. Mít elektroniku jen několik centimetrů od vody prostě není ten úplně nejlepší nápad. Teď se v nabídce výrobce Metalfish ale objevila skříň, která se vymyká všemu, co jsme dosud viděli.


Nepřehlédněte: Ovečka Shaun, LEGO a odznáčky: NASA vybrala posádku pro měsíční misi Artemis I


Akvárium a počítač v jednom

Výrobce počítačových periferií Metalfish se pustil do něčeho, na co si ještě nikdy nikdo netroufl. Vytvořil speciální počítačovou skříň, která je zároveň i akváriem.

Skříň s označením Y2 je rozdělena na dvě části. V horní pozici najdeme plnohodnotné akvárium pro rybičky s efektním LED páskem a vodním filtrem, aby o vodní přátele bylo co nejlépe postaráno. Spodní část pak slouží k uložení komponent počítače.

Rozměry skříně jsou 370 × 250 × 290 mm, nejde o žádného obra, ale pár rybiček se do akvárka vejde. A o to tu jde. Takže až přijdete o život ve vaší oblíbené hře, možná zůstanete ve větší psychické pohodě, než kdybyste koukali do obyčejné skříně, kterých se všude v obchodech prodává milion.

Metalfish
Zdroj: Metalfish

Bizarní nápad

Y2 je kompatibilní s deskami formátu micoATX a miniITX a pojme grafické karty dlouhé maximálně 200 milimetrů. Připravena je jedna 2,5“ pozice pro instalaci solid-state disku (SSD) a k dispozici je pochopitelně i prostor pro vzduchový chladič procesoru a malý napájecí zdroj. Celé to ochlazují dva 90mm ventilátory s RGB podsvícením pro maximální duševní pohodu.

Je otázkou, jestli se voda po pár hodinách hraní nezačne ohřívat. Na to zatím nikdo neumí odpovědět. Možná ano, možná ne. Rybičky by z toho ale žádnou radost určitě neměly. Proč tedy raději nádrž neproměnit v roztomilé malé terárium?

Zdroj náhledové fotografie: se souhlasem Metalfish, zdroj: PCGamer

Total
0
Shares