Samsung, fotoaparát

Šílený koncept: Samsung Galaxy S23 Ultra dostane 200Mpx fotoaparát. Je to prý hotová věc

  • Známý designér fantazíruje nad budoucím špičkovým samsungem
  • Galaxy S23 Ultra podle něj dostane neuvěřitelný fotoaparát

Do premiéry nových samsungů řady S23 zbývá stále ještě několik měsíců, ovšem spekulace ohledně jejich podob jedou už naplno. Nyní se na internetu objevil koncept špičkového Galaxy S23 Ultra, který zřejmě nabídne fotoaparát s neuvěřitelným rozlišením 200 megapixelů.


Nepřehlédněte: „Bezbožný“ malware útočí na Android a Google má problém. Ohroženy jsou miliony telefonů


Samsung údajně chystá přelomový fotoaparát

Galaxy S23 Ultra má dorazit začátkem příštího roku jakožto top nový model korejského výrobce Samsung. Po vzoru předchůdce bude znovu zastupovat řadu Galaxy S i Galaxy Note, což zařídí pomocí stylusu, který se schová v útrobách typicky hranatého těla.

Už několik let platí, že pokud se lze spolehnout na někoho, kdo umí vytvořit graficky kvalitní prezentaci konceptů smartphonů, tak je to indický grafický designér Parvez Khan, který vystupuje pod pseudonymem Technizo Concept. Tentokrát si můžeme prohlédnout právě návrh chystaného Galaxy S23 Ultra.

Koncept je nutné brát s rezervou, Khan na druhou stranu už v minulosti několikrát ukázal, že jeho fantazie není daleko od reality. Design telefonu by tak měl být podobný jako u aktuálního S22 Utra.

Velké změny ale můžeme čekat na zadní straně, kde bychom měli najít hlavní fotoaparát s rozlišením 200 megapixelů – Samsung údajně vsadí na vlastní (a dosud nepředstavený) senzor ISOCELL HP2. Doplnit ho mají 12Mpx ultraširokoúhlý foťák, desetimegapixelový teleobjektiv s trojnásobným optickým zoomem a desetimegapixelový periskop s desetinásobným přiblížením.

Galaxy S23 Ultra dostane nejvýkonnější procesor

V displeji, který bude na bocích zaoblený, najdeme čtyřicetimegapixelový snímač s podporou 4K videa v šedesáti snímcích za sekundu. Khan modelu Galaxy S23 Ultra přisuzuje také nadcházející špičkový procesor od Qualcommu, tedy Snapdragon 8 Gen2, jehož premiéra je ale stále ve hvězdách.

Zdroj náhledové fotografie: FONETECH.CZ, zdroj: Gizmochina, Parvez Khan

Total
0
Shares