Elektromobil Tesla

Šílená nehoda elektromobilu Tesla Model Y. Úřady nevylučují, že vše způsobila elektronika

  • Další nehoda vozidla Tesla
  • Tentokrát bohužel s obětmi na životě

I když elektromobily Tesla patří k nejbezpečnějším na světě, není vyloučeno, že se při jejich řízení nemůže dojít k neštěstí. Ideální a dost brutální ukázkou toho je čerstvá nehoda z Číny, ze které běhá mráz po zádech.


Nepřehlédněte: Tvrdí, že přicestoval z budoucnosti, a varuje: Už brzy se stane něco, čemu neuvěříte


Tesla se zapletla do další tragické nehody

Další smrtelná nehoda Tesly přitáhla pozornost médií z celého světa. Podle serveru GizChina k incidentu došlo 5. listopadu v čínském Kuang-tungu a zemřeli při něm dva lidé a tři byli zraněni.

Na videu z průmyslové kamery je vidět, jak se řidič Tesla Model Y pokouší zaparkovat u krajnice, ale poté vozidlo nečekaně akceleruje, vysokou rychlostí kličkuje mezi jízdními pruhy, naráží do ostatních aut a motocyklů a nakonec asi po 30 sekundách a 2,6 kilometrech od místa, kde přibrzdilo, vráží do jednoho z obchodů.

Syn muže, který Teslu řídil a vyvázl ze zraněními, pan Zhan, řekl Jimu News, že otci bylo 55 let. Pracoval jako řidič nákladního automobilu, měl více než dvacetiletou praxi v řízení kamionů a byl v dobrém zdravotním stavu.

Jednalo se o chybu řidiče nebo elektroniky?

Testy čínské policie již vyloučily, že by byl řidič pod vlivem alkoholu nebo drog. Úřady chtějí nyní provést důkladnou analýzu vozidla, aby zjistily skutečnou příčinu nehody. Vše zatím nasvědčuje tomu, že měl řidič problém s brzdovým pedálem, když se chystal zastavit před rodinným obchodem, informují Jimu News.

Společnost Tesla v reakci na incident prohlásila, že záznamy z vozidla ukazují, že brzdový pedál nebyl během incidentu vůbec sešlápnut a varuje, aby lidé nevěřili fámám. Záznam z průmyslové kamery skutečně ukazuje, že brzdová světla nebyla na záběrech zadní části vozu rozsvícena, ačkoli se zdá, že po zhruba 23 sekundách od začátku incidentu na okamžik probliknou.

V současné době policie hledá externí agenturu, která pomůže objasnit, proč k nehodě došlo, tedy zda je na vině lidský faktor nebo pokročilá elektronika vozu Tesla.

Zdroj náhledové fotografie: Vlad Tchompalov / Unsplash, zdroj: GizChina

Total
0
Shares