Xiaomi 12S

Senzace! Xiaomi chystá další dva špičkové telefony, budou stát za to?

  • Xiaomi prý chystá další dva telefony
  • Mělo by jít o vlajkové modely

S novými telefony Xiaomi se v posledních měsících doslova roztrhl pytel a nejinak tomu bude i dohledné budoucnosti. Když navíc přihlédneme k faktu, že mimo mateřský brand má čínský podnik pod palcem takové podznačky jako Redmi, POCO nebo Black Shark, tak o novinky nikdy nebude nouze.

Xiaomi 12S a 12S Pro

Nicméně k věci. Už nějaký ten pátek se u nás prodávají vrcholné modely Xiaomi 12 a 12 Pro. Oba nabízí špičkovou výbavu, prvotřídní konektivitu a vynikající fotoaparát. Navíc, menší z dvojice na dnešní poměry i velmi příjemně kompaktní, takže si přijdou na své i zarytí odpůrci „pádel“.

O to překvapivější je nynější tvrzení, s nímž přispěchala Gizmochina. Ta avizuje, že jsou v chystání nástupci: Xiaomi 12S a 12S Pro. Co nich zatím víme?


Nepřehlédněte: Ruská hackerská skupina Killnet vyhlásila deseti státům kybernetickou válku. Hrozí útoky, které způsobí nenapravitelné škody


Xiaomi 12
ilustrační (Zdroj: FONETECH.CZ)

Vylepšení ano i ne

Web zmiňuje, že velikost novinek zůstane zachována, tj. necelých 153 milimetrů na výšku v případě menšího a 164 milimetrů většího z dvojice. Dále se očekává nasazení high-end procesoru Snapdragon Gen 1+ (a také Dimensity 9000 od MediaTeku), který má premiéru 20. 5. 2022, a nejspíš i nepatrně větších akumulátorů.

Hlavní fotoaparáty by měly zůstat v obout případech beze změny, ale výrobce prý významně vylepší softwarový post-processing. A abych nezapomněl: varianta Pro by měla dostat špičkový QHD displej, jenž lze postavit na roveň s Galaxy S22 Ultra nebo HONOR Magic 4 Ultimate.

Zdroj náhledové fotografie: tisková zpráva Xiaomi (ilustrační)

Total
0
Shares